Zakończono Akcję Zima z SCK 2018

W dniach od 29 stycznia do 9 lutego, około 50 osób uczestniczyło podczas ferii zimowych w Akcji Zima z SCK. Starogardzkie Centrum Kultury każdego dnia przygotowało dla swoich uczestników...

W dniach od 29 stycznia do 9 lutego, około 50 osób uczestniczyło podczas ferii zimowych w Akcji Zima z SCK. Starogardzkie Centrum Kultury każdego dnia przygotowało dla swoich uczestników dużo atrakcji.

Odbywały się zajęcia ruchowo – taneczne, plastyczne, muzyczne. Dzieci nazywały i ubarwiały kredkami wyspy specjalnie dla nich stworzone, tworzyły swoje herby. Uczestnicy odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Starogardzie Gdańskim.  Na półmetku Akcji dzieci zostały mile przyjęte i ugoszczone w Restauracji McDonald’s. Uczestnicy brali udział w zajęciach rycerskich poprowadzonych przez Starogardzkie Bractwo Rycerskie. Dzięki uprzejmości Restauracji REN dzieci przygotowywały pizzę i bawiły się na kręgielni.

Dzieci w ramacch ferii śpiewały i tańczyły pod okiem instruktorów. Agata Hoduń poprowadziła zajęcia wokalne, Janina Czyszak zajęła czas ćwiczeniami ruchowymi i baletowymi. Starogardzkie Centrum Edukacji Muzycznej działające w SCK przybliżało znajomość m. in. saksofonu oraz animowało zajęcia taneczne. Zajęcia taneczno-ruchowe prowadzili wolontariusze ze stowarzyszenia „Pozytywni”.

W mroźnej, zimowej aurze cała grupa pojechała do Grodziska Owidz, bawiąc się i spacerując po obiekcie. Na koniec odbyło się wspólne ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Starogardzkie Centrum Kultury już zaprasza najmłodszych na Akcję Lato z SCK, która w tym roku odbędzie się w dniach 25 czerwca – 6 lipca.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY