Zakończenie sezonu piłkarek ręcznych r. 2006

Finał II Edycji "Całe Pomorze gra w piłkę ręczną" - rocznik 2006.
Bardzo udanie zakończyły sezon 2017/2018 piłkarki ręczne SKS Starogard Gd. 13 czerwca bieżącego roku uczestniczyły w wojewódzkim finale II edycji „Całe Pomorze gra w piłkę ręczną” rocznika 2006. W nowej hali sportowej w Baninie koło Gdańska wystartowały mistrzynie powiatów szkół podstawowych w tej kategorii wiekowej.

W swojej grupie ćwierćfinałowej nasze dziewczęta reprezentujące SP nr 4 w Starogardzie Gdańskim pokonały kolejno SP Banino 10:5, SP 1 Czersk 12:6 oraz SP Przywidz 20:0. W półfinale nie sprostały swoim odwiecznym rywalkom ligowym SP nr 2 Kwidzyn 5:16. W meczu o brązowy medal ponownie pokonały gospodynie finałów SP Banina 13:5.

Czołówka turnieju finałowego:

 1. SP 2 Kwidzyn
 2. SP 4 Słupsk
 3. SP 4 Starogard Gdański
 4. Sp Banino
 5. SP 2 Tczew
 6. SP 1 Czersk

Skład brązowych medalistek (SP 4 Starogard Gdański) :

 • w bramce – Weronika Melka
 • w polu – Lena Karcz (14 bramek), Wiktoria Nowicka (7), Marietta Zdrojewska (10), Katarzyna Przepiera (12), Wiktoria Szczech (4), Agata Szramka (3), Oliwia Danielek (8), Magdalena Walczak (2), Paulina Miszewska.
 • opiekunowie zespołu – Weronika Piłat, Andrzej Piechowski

W kilka dni po tym sukcesie w leśniczówce w Szpęgawsku odbyło się podsumowanie mijającego sezonu sportowego. Piłkarki spotkały się z przede wszystkim ze swoimi rodzinami, które były organizatorami jak się później okazało wspaniałej zabawy.

Na początku trener drużyny Andrzej Piechowski podsumował pracę i osiągnięcia sportowe młodych piłkarek ręcznych, które otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Oprócz nagród dla wszystkich zawodniczek pamiątkowymi pucharami wyróżniono: Lene Karcz – najwszechstronniejszą zwodnicze oraz Oliwię Danielek – za osiągnięcia największych postępów sportowych w sezonie 2017/2018.

Podziękowano również Rodzicom za całoroczne zaangażowanie, współpracę z sekcją, a ci Rodzice, którzy wnieśli największą pomoc finansowo – rzeczową również otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od sekcji SKS Starogard Gdański.

Potem zgodnie z pierwszą zasadą sekcji „Wszystkie piłkarki to jedna rodzina” rozpoczęła się wspólna zabawa przy ognisku. Nie zabrakło poczęstunku – w tym oczywiście tradycyjnych kiełbasek. Były śpiewy, mini dyskoteka, a przede wszystkim różne formy gier i zabaw dla wszystkich uczestników spotkania. Największych emocji dostarczyły mecz w ognie usportowione – piłkarki kontra Rodzice. Tym wspólnym spotkaniem trwającym do późnych godzin wieczornych podsumowano jakże udany, obfitujący w sukcesy sportowe kończący się sezon 2017/2018.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Ważna zmiana w Wydziale Komunikacji!

  Od 10 września 2018 r. dojdzie do ważnej zmiany w Wydziale Komunikacji, Transportu i Dróg. Zawieszone zostanie umawianie wizyt drogą elektroniczną. Na czym polega zmiana? – powstały dwa nowe...
 • Odpowie za uprawę i posiadanie znacznej ilości

  Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zlikwidowali wczoraj 2 plantacje konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 84 zakazane w Polsce rośliny oraz ponad 2,5 kilograma marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa...
 • RSO – Ostrzega o oszustwach na ekranie telefonu

  Regionalny System Ostrzegania (RSO) to mobilne narzędzie, które za pośrednictwem smartfona czy tabletu może przyczynić się do poprawy naszego bezpieczeństwa. Aplikacja ostrzeże nas o utrudnieniach na drogach, nawałnicach, oszustach...
 • Osiedle nad Jarem się zmienia

  Mieszkańcy os. Nad Jarem już niedługo doczekają się nowych miejsc postojowych oraz wzmocnienia jednej z dróg wewnętrznych. Inicjatorem tych zmian jest radny Rady Miasta Daniel Olszewski. – Mieszkańcy naszego...