Z projektem ERASMUS+ w Niemczech

Nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim gościli z wizytą w Friedrisch-Elvers-Schule w Heide. W dniach 12-16 marca w ramach projektu „Europeizacja edukacji kluczem do pełniejszej integracji...

Nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Starogardzie Gdańskim gościli z wizytą w Friedrisch-Elvers-Schule w Heide.

W dniach 12-16 marca w ramach projektu „Europeizacja edukacji kluczem do pełniejszej integracji uczniów zagrożonych wykluczeniem społecznym” realizowanego dzięki programowi Erasmus+, grupa nauczycieli z Ośrodka gościła w niemieckich placówkach edukacyjnych. Gospodarzem była Friedrisch-Elvers-Schule w Heide, która jest szkołą państwową, zapewniającą edukację uczniom w placówce oraz wsparcie uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych w okolicznych szkołach. Oddziały szkolne działają w sześciu miejscach: Heide, Wesselburen, Lunden, Tellingstedt, Hennstedt, Westküstenklinikum Heide. Nauczyciele pracują również z dziećmi w domach opieki dziennej. Dyrektor placówki FES Friedemann Kern otwarty na współpracę zorganizował nauczycielom 3 dni pełne zawodowych wrażeń. Dzięki temu odwiedzili oni  szkołę specjalną, szkołę masową z oddziałami integracyjnymi, szkoły przyszpitalne z oddziałami dziennego pobytu oraz szkołę zorganizowaną w Szpitalu Psychiatrycznym w Hesterberg. Uczestniczyli w kilku lekcjach, co dało im obraz kształcenia dzieci na różnych etapach edukacji. Poznali różne systemy pracy i sposoby motywowania ucznia. Każda z wizyt była pełna nowych refleksji. Nie zabrakło okazji do rozmów i wymiany doświadczeń zawodowych. Nauczyciele Ośrodka uczestniczyli również w trzech wykładach przeprowadzonych przez lekarzy i nauczycieli: „School in Dithmarschen from child and adolescent Psychiatric view” – prowadzący Dr. Stilke “School station, a special model for special children and teenagers” – prowadzący Herr Radam “Special Educational Study Group A model for children with specific needs” – prowadząca Frau Quast. W ostatnim dniu pobytu nauczyciele Ośrodka udzielili wywiadu do szkolnej gazetki prowadzonej przez uczniów.

 

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY