Wywalczyli brązowe medale podczas Hamburg Open Karate

W sobotę 8 lutego oraz niedzielę 9 lutego, 14 karateków Biofeed Shuto Karate Team, zawodników Klubu SHUTO Starogard Gdański, walczyło w Niemczech na turnieju Hamburg Open Karate. W formule olimpijskiej...
W sobotę 8 lutego oraz niedzielę 9 lutego, 14 karateków Biofeed Shuto Karate Team, zawodników Klubu SHUTO Starogard Gdański, walczyło w Niemczech na turnieju Hamburg Open Karate. W formule olimpijskiej WKF zgromadziły, aż 752 zawodników ze 114 klubów z 19 krajów.

Był to pierwszy wyjazd na zagraniczny turniej starogardzkiej drużyny.  Podczas występu na tym turnieju naszym zawodnikom udało się wywalczyć dwa brązowe medale w konkurencjach indywidualnych:

Małgorzata Spychalska – 3 miejsce w Kategorii Kumite U10 Female +30kg

Maciej Dąbek – 3 miejsce w Kategorii Kumite U10 Male +32kg

Kolejny medal brązowy w konkurencji Kumite Team U14 Female wywalczyła drużyna Biofeed-Shuto_STG, w składzie Marcelina Sabiniarz i Paulina Czepirska, a trzecią zawodniczką team’u była Julia Szymula z Klubu Senshi Tczew

Bardzo dobrą formą i emocjonującymi pojedynkami wykazał się Krystian Krajnik, zawodnik Biofeed-Shuto, dołączony do drużyny Senshi Tczew (Ptaszkowski, Tafliński, Krajnik) w konkurencji  Kumite Team Male U16. Wprawdzie team przegrał pierwszą rundę z zawodnikami z Niemiec, ale w repasażach stoczyli bardzo emocjonujące i mnogie w super akcje walki z drużyną z Panamy, gdzie bardzo twardo prowadzone pojedynki pozwoliły zabrać brązowe medale do Starogardu i Tczewa.

Ponadto punktowane miejsca wywalczyli:

Marcelina Sabiniarz – 5 miejsce Kumite U14 Female -45kg

Paulina Czepirska – 5 miejsce Kumite U14 Female -50

Łukasz Smukalski – 5 miejsce Kumite U14 Male +50kg

Joanna Jankowska – 7 miejsce Kumite U12 Female +40kg

Wiktor Zgirski – 9 miejsce Kumite U12 Male +40kg

 

Pozostali zawodnicy:

Barbara Wysocka – Kumite U12 Female +40, pierwsza walka z Niemką wygrana, a druga walka z kolejną Niemką przegrana

Natalia Bradler – Kumite U12 Female +40, pierwsza walka z Niemką wygrana, a druga walka z Dunką przegrana

Maja Walendziak – Kumite U12 Female -35kg, przegrana w pierwszej rundzie z zawodniczką z Niemiec

Paweł Osowski – Kumite U14 Male -45kg, pierwsza walka z zawodnikiem z Niemiec wygrana, emocje niesamowite, w ostatnich sekundach zdobył Ippon (3 punktowe kopnięcie w głowę), który dał mu wygraną 3-2. Natomiast w kolejnej walce, przy remisie 0-0, przegrał wskazaniem sędziów.

Mateusz Rogiński – Kumite U14 Male -45 kg, przegrał pierwszą walkę zawodnikiem z Niemiec

Stanisław Wysocki – Kumite U10 Male +32kg, przegrana w drugiej rundzie 0-1 z zawodnikiem z Niemiec

Turniej bardzo dobry, wielu zawodników z europejskich klubów dało pokaz świetnego wyszkolenia, zarówno technicznego, jak i mentalnego. Imponujący spokój i opanowanie w trakcie walk o medale robi wrażenie.

Sponsorzy : BIOFEED, BioFeed Zoo, Schmith Polska, firma Dartomeks oraz Miasta Starogard Gdański, Gminy Starogard Gdański.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY