W Skórczu została podpisana umowa pomiędzy szkołą a firmą Iglotex

W Skórczu została podpisana umowa pomiędzy firmą Iglotex a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Mykietyna. Dotyczy ona głównie ścisłej współpracy i utworzenia w placówce klas patronackich. Mają się z...

W Skórczu została podpisana umowa pomiędzy firmą Iglotex a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych im. Włodzimierza Mykietyna. Dotyczy ona głównie ścisłej współpracy i utworzenia w placówce klas patronackich. Mają się z nich kształcić przyszli pracownicy Igloteksu.

– Myślę, że ten pomysł będzie służył mieszkańcom nie tylko Skórcza, ale i całego powiatu – podkreśla Tadeusz Włodarczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej Igloteksu. – Daje on spore możliwości dla młodzieży, jak również dla naszych zakładów.

Przy ZSP powstała właśnie szkoła branżowa pod patronatem firmy Iglotex. Nauka ma trwać 3 lata. Uczniowie będą zdobywać uprawnienia do pracy w charakterze magazyniera, a także operatora maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego. Nauczą się obsługi nowoczesnych systemów informatycznych oraz poznają obsługę i programowanie maszyn, dowiedzą się na czym polega współpraca z klientami i dostawcami, a przede wszystkim będą się szkolić w dobrej atmosferze, wśród wielu dynamicznych ludzi.

– Przez cały czas doskonalimy szkolnictwo zawodowe – przyznaje Wicestarosta Kazimierz Chyła. – Edukacja, ochrona zdrowia oraz drogi to są dla samorządu powiatowego trzy priorytety. Jeśli chodzi o szkolnictwo zawodowe, to staramy się je dostosowywać do potrzeb rynku, czego dowodem jest między innymi umowa patronacka pomiędzy szkołą a firmą. Cieszę się, że nasza młodzież będzie mogła się kształcić w firmie o uznanej marce, w pewnym zakładzie i z perspektywą pracy.

Umowę z ramienia szkoły podpisał dyrektor Tomasz Piechowski. – W tych klasach będzie kształciła się nie tylko młodzież z miasta i gminy Skórcz – zaznacza dyrektor ZSP. – Oddziały umiejscowione będą w Smętowie Granicznym, więc mam ogromną nadzieję, że sporo uczniów przyjedzie do nas pociągiem.

Osoby zainteresowane ofertą firmy Iglotex oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych mogą kontaktować się telefonicznie: 735 955 357 lub mailowo: s.kosnik@iglotex.com.pl, a także w siedzibie szkoły przy ul. Kociewskiej 7, tel. 58 582 42 48, sekretariat@zsp.skorcz.pl

Kategorie
BiznesRegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY