W Linowcu powstanie nawet 400 nowych miejsc pracy

AQ Wiring Systems jest częścią szwedzkiego koncernu o globalnym zasięgu – AQ Group. Firma należy do grona światowych dostawców komponentów i systemów elektronicznych przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów z...
AQ Wiring Systems jest częścią szwedzkiego koncernu o globalnym zasięgu – AQ Group. Firma należy do grona światowych dostawców komponentów i systemów elektronicznych przeznaczonych dla najbardziej wymagających klientów z sektorów przemysłowych. AQ Group działa na rynku już od 25lat i zatrudnia obecnie 6000 pracowników w 39 fabrykach na całym świecie. Znacząca część produkcji zlokalizowana jest w Polsce w dwóch zakładach w Starogardzie Gdańskim i Łodzi.

W Starogardzie AQ Wiring Systems funkcjonuje już od 20 lat. W zakładzie powstają wiązki kablowe stosowane m.in. w sprzęcie medycznym, maszynach rolniczych czy autobusach. Do klientów starogardzkiego oddziału firmy należą takie światowe marki jak Scania, Bombardier, Komatsu, Zoeller, Krone, Grimme czy ABB. Aby obsłużyć wciąż rosnący wolumen zamówień, zarząd spółki podjął decyzję o budowie nowego zakładu produkcyjnego.

Nasza nowa fabryka ma 7000 metrów kwadratowych. Dzięki znacząco większej powierzchni niż ta, którą dysponujemy w starym zakładzie, będziemy mogli nie tylko zoptymalizować produkcję, ale także znacząco zwiększyć ilość realizowanych zamówień. Dzięki temu, będziemy mogli również podwoić zatrudnienie, które w niedługiej perspektywie osiągnie poziom 600 osób – mówi Ewa Sulewska, Dyrektor Zarządzający AQ Wiring Systems.

Nowa fabryka powstaje w Linowcu, tuż pod Starogardem. Hala jest już po odbiorach technicznych, a firma planuje przeprowadzkę już na początku IV kwartału tego roku.

Nie przeprowadzamy się daleko z dwóch względów. Z jednej strony cały czas czujemy ogromne wsparcie ze strony władz samorządowych, które pomagają nam w realizacji wszelkich przedsięwzięć. I przede wszystkim z drugiej strony – ze względu na naszych pracowników, którzy w znakomitej części pochodzą ze Starogardu i okolic miasta. Podczas omawiania naszych planów inwestycyjnych nie rozpatrywaliśmy innej możliwości niż rozbudowa właśnie tutaj  – tłumaczy Ewa Sulewska.

W związku z dynamicznym rozwojem firmy, AQ poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku montażysty wiązek kablowych, ale nie tylko. Co ważne i nie często spotykane wśród producentów kontraktowych, AQ Wiring Systems oferuje stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę.

Jesteśmy firmą o skandynawskich korzeniach i w naszej pracy zawsze na pierwszym miejscu stawiamy na zaufanie, partnerstwo i wzajemny szacunek – dodaje Ewa Sulewska.

Jest to już kolejny szwedzki projekt wspierany w ostatnim czasie przez naszą inicjatywę Invest in Pomerania. W zeszłym roku ogłaszaliśmy budowę nowych zakładów produkcyjnych firm Etac w Tczewie i Northvoltu w Gdańsku. Dziś jesteśmy w Starogardzie, co cieszy tym bardziej, gdyż pokazuje, że Pomorze to nie tylko Trójmiasto, a światowe firmy produkcyjne mogą się z powodzeniem rozwijać również w innych lokalizacjach – Ryszard Świlski, Wicemarszałek Województwa Pomorskiego.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Nowe boisko na Przylesiu

  Przylesie doczekało się pięknego, a przede wszystkim praktycznego obiektu sportowego. Jego pomysłodawcami byli Hanna Bielang, Katarzyna Dobek oraz Jarosław Krzemiński, którzy do Budżetu Obywatelskiego 2019 zgłosili projekt pn. „Sportowe...
 • Moc możliwości, czyli „Spotkajmy się 2019”

  Seniorzy ze Starogardu Gdańskiego i okolic są bardzo aktywni. Wielu z nich to studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, członkowie osiedlowych klubów seniora, czy uczestnicy zajęć w Dziennym Domu „Senior+”. Często...
 • Starogard Gdański w TVP1

  W niedzielę 13.10.2019 kolejny odcinek programu „Zakochaj się w Polsce” TVP. Tym razem telewidzowie poznają Starogard Gdański – miasto, w którym urodził się legendarny piłkarz – Kazimierz Deyna. …Co...
 • Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

  14 października obchodzimy święto wszystkich pracowników oświaty. Kilka dni wcześniej w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 im. Jana Pawła II zorganizowano miejską uroczystość. Była to doskonała okazja do wręczenia...