Uwaga na jednoślady – kolejny motocyklista trafił do szpitala

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj po południu na Al. Niepodległości w Starogardzie Gdańskim. W wyniku zderzenia seata z motocyklem, kierowca jednośladu trafił do szpitala. Policja apeluje o...
Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj po południu na Al. Niepodległości w Starogardzie Gdańskim. W wyniku zderzenia seata z motocyklem, kierowca jednośladu trafił do szpitala. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę w czasie kierowania pojazdem.

O dużym szczęściu może mówić motocyklista, który wczoraj po południu zderzył się z osobowym seatem. Mężczyzna z urazem barku trafił do miejscowego szpitala. Do zdarzenia doszło około godz. 16.00 na Al. Niepodległości w Starogardzie Gdańskim w czasie manewru włączania się do ruch.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, kierowca seata wyjeżdżając z parkingu nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście, który jechał w kierunku ulicy Zblewskiej. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał 34-letni motocyklista. Uszkodzeniu uległy również uczestniczące w wypadku pojazdy. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Lato zbliża się do nas dużymi krokami, a jak wiadomo jest to czas, gdy na naszych drogach przybywa jednośladów. Jak wynika z policyjnych statystyk jest to również okres, w którym zdecydowanie wzrasta ilość wypadków z udziałem rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów. Pamiętajmy o tym i dokładnie obserwujmy drogę uważając na cyklistów oraz pieszych. Unikajmy gwałtownych, niepotrzebnych i nieprzemyślanych manewrów na drodze. Zachowajmy szczególną ostrożność w rejonie przejazdów dla rowerzystów oraz przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że cykliści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze
 • Madzik
  16 kwietnia 2019 at 22:03
  Dodaj komentarz

  Pewnie motocyklista jechał z dopuszczalna prędkością w terenie zabudowanym i ten ” brzydki” kierowca auta mu wyjechał.
  Miałam podobna sytuacja. Wyjeżdżam z podporządkowanej, droga wolna, jadę…. Nie wiadomo skąd wziął się motor. Tylko szczęście nas uchronilo. W terenie zabudowanym miał ponad 100km. Sory ale dlaczego my mamy na nich uważać. Może tak szanujmy się na wzajem i niech motocykliści dostosuj prędkość do przepisowej a będzie o połowę mniej wypadków

 • Dodaj komentarz

  *

  *

  POWIĄZANY