Usuwanie skutków silnych wiatrów

W wyniku silnych wiatrów na terenie powiatu starogardzkiego odnotowano 39 interwencji. Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu powalonych drzew ze szlaków komunikacyjnych, tj. drogi krajowej nr 22, dróg wojewódzkich,...
W wyniku silnych wiatrów na terenie powiatu starogardzkiego odnotowano 39 interwencji. Działania strażaków polegały głównie na usuwaniu powalonych drzew ze szlaków komunikacyjnych, tj. drogi krajowej nr 22, dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych.

Strażacy zabezpieczali uszkodzone w wyniku wiatru budynki mieszkalne i gospodarcze, m.in. w Jabłowie, Kaliskach, Starogardzie Gdańskim i Sucuminie. Dotyczyło to zerwanych połaci dachu i opierzeń. Do groźnego zdarzenia doszło w Kolinczu, gdzie w wyniku zerwania linii średniego napięcia spaliło się około 0,5 ha poszycia i podszytu lasu sosnowego. Zagrożony pożarem był budynek mieszkalny znajdujący się około 50 metrów od pożaru. Ratownicy podjęli działania gaśnicze w natarciu oskrzydlającym i w obronie zagrożonego pożarem budynku mieszkalnego. Za pośrednictwem SKKP odłączono zasilanie w linii średniego napięcia, co umożliwiło prowadzenie dalszych działań w pobliżu linii elektrycznej. Po zlokalizowaniu pożaru tlące się zarzewia ognia przekopywano i przelewano wodą. Zaopatrzenie wodne dla celów pożarowych stanowiły  pobliskie hydranty.

We wszystkie wczorajsze działania zaangażowane zostały siły i środki Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, jednostki OSP w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym oraz część jednostek OSP spoza ksrg.

Ponadto starogardzcy strażacy dokonali praktycznego sprawdzenia gotowości sprzętu na wypadek wystąpienia niekorzystnych zjawisk pogodowych, tj. intensywnych opadów deszczu, burz i silnych wiatrów. Przegląd sprzętu wykonano po to, by usuwanie skutków zaistniałych zdarzeń realizowane było jak najszybciej w celu zminimalizowania strat materialnych.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY