Podpisano ważną umowę dla Starogardu

Jedenaście nowych Autosanów od przyszłego roku będzie jeździło po Starogardzkich ulicach.

Od połowy przyszłego roku po ulicach Starogardu jeździć będzie 11 nowych Autosanów. W czwartek, 12 października br. prezydent miasta Janusz Stankowiak podpisał z prezesem Zarządu Spółki Autosan Michałem Starchurą umowę na ich zakup i dostawę.

To, że w Starogardzie przybędzie 11 niskopodłogowych autobusów firmy Autosan było wiadome już we wrześniu br., kiedy Miejski Zakład Komunikacji w imieniu Gminy Miejskiej rozstrzygnął przetarg na ich zakup. Spośród trzech nadesłanych ofert najkorzystniejsze warunki zaoferowała właśnie Firma z Sanoka.

 

 

W dniu 12 października 2017 r. prezydent Janusz Stankowiak podpisał z prezesem Zarządu Firmy AUTOSAN Sp. z o.o Michałem Stachurą umowę na zakup 11 niskopodłogowych autobusów z usprawnieniami dla osób niepełnosprawnych. Autosany będą kosztować ponad 11 mln zł, ale Miasto zapłaci tylko 1,35 mln. zł. Podatek VAT z tytułu zakupu pojazdów zostanie miastu zwrócony, a 85 % kosztów kwalifikowanych pokryje Unia Europejska, która dofinansowuje projekt pn. „Budowa i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim”, w ramach którego miasto zakupiło autobusy.

Autosany, które wjadą na ulice naszego miasta w pierwszej połowie przyszłego roku, będą miały 10,5 m długości i 2,55 m szerokości. Maksymalnie zmieści się w nich 87 osób, w tym min. 21 pasażerów będzie podróżować na miejscach siedzących. Wyposażone będą w trzy pary drzwi w układzie 2-2-2 oraz automaty do kupna biletów. Autobusy będą klimatyzowane na całej przestrzeni pasażerskiej, a kolejne przystanki będą zapowiadane głosowo. Wszystkie pojazdy pracować będą na silniku czterosuwowym, 6-cylindrowym, chłodzonym cieczą, z zapłonem samoczynnym, który spełnia normę czystości spalin Euro 6.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY