Trzy miesiące aresztu za oszustwa

Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 28-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dopuścił się szereg oszustw. Zatrzymany przez starogardzkich funkcjonariuszy mężczyzna na podstawie fałszywych dokumentów ...
Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 28-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dopuścił się szereg oszustw. Zatrzymany przez starogardzkich funkcjonariuszy mężczyzna na podstawie fałszywych dokumentów  wyłudzał usługi telekomunikacyjne oraz zawierał umowy kredytowe. Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności. 

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali oszusta trudniącego się zawieraniem umów kredytowych oraz wyłudzaniem usług telekomunikacyjnych. Doprowadzony do miejscowej komendy mężczyzna usłyszał 29 zarzutów dotyczących usiłowania lub popełnienia oszustwa. Sprawca posługiwał się fałszywymi dokumentami wystawionymi na różne nazwiska. Łączne straty spowodowane przestępczą działalnością oszusta wyniosły blisko 50 tys. zł.

Wiadomo, że 28-latek był już wcześniej karany za popełnianie podobnych przestępstw. Mężczyzna został już przesłuchany i przyznał się do przedstawionych zarzutów. W miniony piątek sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Teraz podejrzany spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje wymiaru sprawiedliwości.

Za przestępstwo oszustwa kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY