To był mecz ich życia

KP Starogard Gdański - Reprezentacja Polski - Cetniewo 2018

Piłkarze KP Starogard Gdański wrócili z Centniewa pełni wrażeń i emocji. Meczem z reprezentacją Polski uczcili 10-lecie istnienia Klubu. Był to dla nich prezent, jakiego nie mogli sobie wymarzyć. 26 maja prezydent miasta Janusz Stankowiak pogratulował i podziękował im za piękne rozsławienie Starogardu Gdańskiego.

25 maja 2018 roku drużyna KP Starogard rozegrała towarzyski mecz z reprezentacją Polski. Przeciw chłopakom z Kociewia na murawę wybiegły gwiazdy polskiego futbolu m.in. Grzegorz Krychowiak, Arkadiusz Milik i Jakub Błaszczykowski. Chociaż mecz zakończył się wynikiem 6:0 dla kadry narodowej, trener Adam Nawałka pochwalił starogardzian za świetną grę. Zresztą dla piłkarzy KP Starogard wynik był sprawą drugorzędną. Rzadko zdarza się bowiem, alby klub w tak fantastyczny sposób uczcił jubileusz 10-lecia istnienia Klubu.

W sobotę 26 maja z piłkarzami KP Starogard spotkali się prezydent Janusz Stankowiak i wiceprezydent Maciej Kalinowski. Obaj byli ciekawi ich wrażeń ze spotkania z polską reprezentacją.

 

 

Taki mecz jest nie do powtórzenia– powiedział prezes Klubu Jacek Meier.  – Wrażenia były niesamowite. Chłopacy zagrali mądrze, z głową. Przed sparingiem trener Bogdan Zając poprosił chłopaków, aby nie faulowali, bo wiadomo każdy chce się pokazać z najlepszej strony i rzeczywiście fauli w meczu nie było. Raz tylko Sławomir Peszko leżał na murawie, bo zderzył się z naszym obrońcą.

 

 

Piłkarze KP Starogard zgodnie podkreślali, że grało im się fantastycznie, a zawodnicy polskiej reprezentacji okazali im wiele sympatii. – Byli bardzo otwarci. Przyjaźni. Normalni. W przerwie Jakub Błaszczykowski nam podziękował. Większość została po meczu. Chętnie podpisywali się na koszulce, którą przywieźliśmy ze sobą. Mogliśmy zrobić wspólne zdjęcia i zdobyć autografy – powiedzieli podopieczni Łukasza Kowalskiego.

 

Prezydent podziękował im za piękne rozsławienie Starogardu Gdańskiego.

 

Jestem pod wielkim wrażeniem – powiedział. – Bardzo wam gratuluje i dziękuję, za tak wielką promocję dla miasta. 

 

 

Osobiście bardzo się cieszę, że doszło do tego meczu zarówno ze względu na chłopaków, jak i klub – powiedział trener Łukasz Kowalski.  –  Dla nich to było wielkie przeżycie i wyróżnienie. Prawdopodobnie nie będą mieli drugiej takiej szansy, by zagrać z  najlepszymi polskimi, a także czołowymi piłkarzami Europy i świata.  Dla Klubu KP Starogard Gdański to był wyjątkowy prezent z okazji 10 urodzin.  Była to też dla nas nagroda za bardzo dobrą rundę. Na wiosnę w lidze zanotowaliśmy osiem zwycięstw, trzy remisy oraz porażkę, awansowaliśmy też do finału Pucharu Polski na szczeblu województwa pomorskiego – dodał trener. – Cieszę się też, że udało się rozsławić Starogard. Zależało nam na promocji nie tylko Klubu ale też miasta. 

 

 

Prezydent pogratulował drużynie KP Starogard wejścia do finału Pucharu Polski i zapowiedział, że na pewno stawią się dużą grupą kibiców na meczu 13 czerwca w Malborku. Życzył im oczywiście wygranej.

Źródło:/starogard.pl/

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Wywalczyli brązowe medale podczas Hamburg Open Karate

  W sobotę 8 lutego oraz niedzielę 9 lutego, 14 karateków Biofeed Shuto Karate Team, zawodników Klubu SHUTO Starogard Gdański, walczyło w Niemczech na turnieju Hamburg Open Karate. W formule olimpijskiej...
 • Zarzuty za marihuanę w reklamówce

  Zarzut posiadania środków odurzających usłyszy dzisiaj 52-letni kierowca renault. Mężczyzna posiadał przy sobie blisko 180 gramów marihuany. Mieszkaniec powiatu gdańskiego wpadł na gorącym uczynku, gdy policjanci postanowili sprawdzić auto,...
 • Obwodnica Starogardu z rządowym finansowaniem

  Pieniądze na budowę drogi mają pochodzić z rządowego programu „stu obwodnic”. Szacunkowy koszt realizacji to nawet 600 mln zł. Szczegóły w Urzędzie Gminy Starogard Gdański przedstawił poseł Kazimierz Smoliński....
 • Samodzielnie wybudowali drogę

  Mieszkańcy wsi w 600 godzin społecznie wyremontowali 430 metrów ul. Lipowej w Rywałdzie. Dzięki aktywistom udało się ułożyć nawierzchnię drogi i poprawić bezpieczeństwo. Sołtys Andrzej Czarnecki na niecodzienną formułę...