Takiej imprezy w Starogardzie jeszcze nie było

Już w najbliższą sobotę (11 sierpnia) Starogard Gdański odwiedzą najlepsi zawodnicy Ultimate Frisbee w tej części kraju. Osiem drużyn między innymi z Poznania, Szczecina, Olsztyna, Gdańska, a nawet Zielonej...
Już w najbliższą sobotę (11 sierpnia) Starogard Gdański odwiedzą najlepsi zawodnicy Ultimate Frisbee w tej części kraju. Osiem drużyn między innymi z Poznania, Szczecina, Olsztyna, Gdańska, a nawet Zielonej Góry przyjedzie na Stadion Włókniarza im. Kazimierza Kropidłowskiego, by walczyć w Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski Mixed. Zawody rozpoczną się o godzinie 8.00 i potrwają do godziny 19.30.

 

Czym jest Ultimate Frisbee?

Ultimate to jeden z najszybszych i najbardziej widowiskowych sportów drużynowych. To sport będący połączeniem wielu elementów zaczerpniętych z innych dyscyplin drużynowych, takich jak piłka nożna, szczypiorniak, koszykówka czy nawet rugby i futbol amerykański z taką jednak różnicą, że piłkę zastąpiono latającym talerzem (frisbee). Sport tej jest ewenementem na skalę światową, gdyż jako jedyny sport drużynowy nie posiada sędziów. Wszelkie zdarzenia na boisku wyjaśniane są przez samych zawodników w oparciu o zasady fair play. W sobotę będziemy mieli okazję oglądać zmagania drużyn mieszanych, których na boisku jednocześnie rywalizują kobiety i mężczyźni. Niedawno ultimate frisbee zostało uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski jako dziedzina sportu. Niewykluczone zatem, że w przyszłości zawodnicy będą mogli rywalizować na stadionach olimpijskich.

Nie będzie to pierwszy raz, kiedy dyski będą latać nad Starogardem. Kilka tygodni wcześniej organizator turnieju przeprowadził zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach ferii ze sportem organizowanych przez OSIR. Zajęcia te miały na celu promocję tej jakże atrakcyjnej dyscypliny sportu wśród najmłodszych.

Kategorie
SportWiadomości
3 komentarze
 • Polak
  12 sierpnia 2018 at 21:31
  Dodaj komentarz

  Ktoś kto podpisuje się jako Starogardzinin (z błędem) oraz Starogardzianin powinien trochę przejść się po swoim mieście. W Starogardzie Gdańskim jest Stadion o którym mowa w wiadomości.

 • Starogardzianin
  11 sierpnia 2018 at 14:04
  Dodaj komentarz

  Dziennikarzyno bez wiedzy w Starogardzie jest stadion Kazimierza Dejny

 • Starogardzinin
  11 sierpnia 2018 at 14:02
  Dodaj komentarz

  Stadion włókniarza w Starogardzie ???!!!!! Piszesz i nie wiesz co piszesz dziennikarzyno słaby najpierw dobrze sprawdź informacje w Starogardzie jest stadion Kazimierza Dejny

 • Dodaj komentarz

  *

  *

  POWIĄZANY