Sukces naszych piłkarzy odbił się szerokim echem w całym kraju

Dzisiaj (3 sierpnia) mijają 34 lata, kiedy to młodzi piłkarze Wierzycy Starogard Gdański przegrali w rzutach karnych z ŁKS Łódź finał Mistrzostw Polski Juniorów. Wymiar sukcesu wyszedł poza Kociewie....

Dzisiaj (3 sierpnia) mijają 34 lata, kiedy to młodzi piłkarze Wierzycy Starogard Gdański przegrali w rzutach karnych z ŁKS Łódź finał Mistrzostw Polski Juniorów. Wymiar sukcesu wyszedł poza Kociewie. O wynikach naszych piłkarzy mówiono w prasie ogólnopolskiej i stacjach radiowych. Udostępniamy archiwalne materiały radiowe poświęcone naszej srebrnej drużynie.

 

O losach drużyny Kazimierza Jankowskiego można byłoby napisać książkę. Postanowiliśmy skupić się tylko na finałowym pojedynku w Starogardzie z ŁKS-em.

W pierwszym meczu w Łodzi padł remis 2:2, więc  kibice jak i sami piłkarze z dużymi nadziejami podchodzili do rewanżu. Mimo wszystko faworytem byli „ełkaesiacy” w których składzie grali późniejsi reprezentanci Polski Jacek Ziober, Jarosław Bako, czy Juliusz Kruszankin.

Udało nam się dotrzeć do archiwalnych materiałów radiowych zrealizowanych przez PR 1. Reportaż ze Starogardu przygotował m.in. nie kto inny, jak żywa legenda wśród komentatorów sportowych, czyli Tomasz Zimoch, który w dniu pamiętnego dla nas finału miał 25 lat. Radiosłuchacze z całego kraju mogli się dowiedzieć o tym, to co się wydarzyło w Starogardzie 3 sierpnia 1983 roku. A działy się rzeczy niesamowite. Sami Państwo posłuchajcie.

Reportaż drugiego spotkania finałowego Wierzyca – ŁKS, a także z szatni starogardzkiej drużyny podczas odprawy meczowej.

 

Reportaż przygotowany przez Tomasza Zimocha, w którym o Wierzycy mówią m.in. trener Kazimierz Jankowski, kapitan zespołu Dariusz Byczyński, kierownik klubu Lech Ślązak.

 

Takie emocje towarzyszyły temu najważniejszemu dla Starogardu meczowi piłkarskiemu. Wydawało się, że każdy z bohaterów tego spotkania zrobi karierę na skalę swego talentu. Niestety w dorosłym futbolu z różnych przyczyn ich kariera nie nabrała takiego tempa jak przewidywano. W większości zostali w Starogardzie, ale do dnia dzisiejszego cieszą się szacunkiem wśród kibiców.

Na górnym zdjęciu

W górnym rzędzie od lewej: trener Kazimierz Jankowski, Andrzej Ćwikliński, Dariusz Byczyński, Jarosław Łepek, Jarosław Perron, Roman Jackowski, Jerzy Siora, Dariusz Kaszubowski, kierownik drużyny Alfons Borowski, Jacek Żurek

W dolnym rzędzie: Czesław Milewski, Jarosław Błażej, Adam Jankowski, Mariusz Eschenbach, Roman Wohlert, Zdzisław Grzona, Sławomir Jasiński, Dariusz Patyk.

 

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY