Stracił prawo jazdy za znaczne przekroczenie prędkości

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna wykazał się całkowitym brakiem wyobraźni, przekraczając dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość...

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego. Mężczyzna wykazał się całkowitym brakiem wyobraźni, przekraczając dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 65 km/h. Mieszkaniec Gdańska, któremu policjanci zatrzymali prawo jazdy, poruszał się z prędkością 105 km/h.

Wczoraj przed godziną 16:00 funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena. Mężczyzna w miejscowości Borzechowo na ograniczeniu do 40 km/h znacznie przekroczył określoną znakami drogowymi prędkość.

Jak wykazał policyjny radar, 28-letni mieszkaniec Gdańska, na ulicy Szkolnej jechał swoim golfem aż 105 km/h.  Mężczyzna przekroczył tym samym dozwoloną prędkość o 65 km/h.

Za popełnione wykroczenie, kierowca stracił na 3 miesiące swoje prawo jazdy oraz ukarany został mandatem karnym w wysokości 400 zł. Ponadto policjanci nałożyli na kontrolowanego kierowcę, 10 punktów karnych.

Przypominamy

Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3-miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.

Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY