Starogardzki ZUS zaprasza na webinarium „Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji”

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Starogardzie Gdańskim zaprasza świadczeniobiorców i ubezpieczonych na bezpłatne szkolenie online. Szkolenie zatytułowane „Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji” rozpocznie się ono 23...

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Starogardzie Gdańskim zaprasza świadczeniobiorców i ubezpieczonych na bezpłatne szkolenie online.

Szkolenie zatytułowane „Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji” rozpocznie się ono 23 lutego 2021 r. o godzinie 09.00 , a potrwa ok. 2 godzin.

Chociaż świadczenie potocznie nazywane jest potocznie „500+ dla niepełnosprawnych”, to jednak nie stopień niepełnosprawności jest tu decydujący, a posiadanie ważnego orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji. Osoby, które nie mają takiego orzeczenia, po złożeniu wniosku o świadczenie zostaną skierowane na badanie przez lekarza orzecznika.

Aby otrzymać wsparcie, poza wspomnianym orzeczeniem trzeba być pełnoletnim,  mieszkać na terytorium Polski, a łączna wysokość doczasowych świadczeń pieniężnych finansowanych ze środków publicznych nie może przekraczać kwoty 1 700 zł brutto.

Świadczenie nie jest przyznawane z urzędu, żeby je dostać trzeba złożyć wniosek – ZUS ESUN.

Zapisy na szkolenie przyjmujemy mailowo pod adresem: barbara.grunt@zus.pl. W zgłoszeniu prosimy wskazać: adres mailowy, na który wyślemy link do szkolenia, datę i temat webinarium, planowaną liczbę uczestników, telefonu do kontaktowy. W dniu spotkania na wskazany adres mailowy wyślemy link do wydarzenia. Webinarium odbędzie się na platformie za pośrednictwem Cisco Webex Meeting.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY