Starogardzka Noc Muzeów

W nocy z 19 na 20 maja drzwi dla zwiedzających otworzy bezpłatnie wiele muzeów w całej Polsce. Starogard przygotował własną mapę miejsc, do których warto będzie w tym czasie...

W nocy z 19 na 20 maja drzwi dla zwiedzających otworzy bezpłatnie wiele muzeów w całej Polsce. Starogard przygotował własną mapę miejsc, do których warto będzie w tym czasie zajrzeć. Na odwiedzających czekają m. in. muzea, galerie, biblioteka, a w nich pokazy filmowe, koncerty oraz wystawy. Każdy, kto odwiedzi wszystkie miejsca na starogardzkiej mapie Nocy Muzeów ma szansę na nagrodę.

Mapa starogardzkiej Nocy Muzeów ma w tym roku 8 przystanków. Wszyscy, którzy do godz. 21:40 dostarczą do SCK ulotkę z ośmioma pieczątkami, o godz. 22:00 wezmą udział w losowaniu nagród. Ulotki będą czekały we wszystkich otwartych tej nocy punktach. W dniach 14-18 maja dostępne będą też w Urzędzie Miasta przy ul. Gdańskiej 6.

Starogardzkie Centrum Kultury zaprasza od godziny 19:30 do sali widowiskowej na następujące występy:

godz. 19:30 – występy wokalistów Starogardzkiego Centrum Edukacji Muzycznej

godz. 20:30 – rewia piosenki polskiej „Piosenka jest dobra na wszystko” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego „HALS”
…To rewia największych polskich przebojów z przed wielu lat. Obszerne fragmenty piosenek ułożone są w krótkie wiązanki, a zbitki słowne tekstów, tworzą żartobliwy kontekst tych utworów, dostarczając widzowi wiele zabawnych skojarzeń. Największe polskie przeboje przypominające lata 50-te, 60-te i kolejne aż do lat 90-tych ubiegłego wieku, wykonywane w nowych aranżacjach. Wszystko to, przeplatane jest dowcipnym komentarzem, tworzącym zamknięty muzyczny program estradowy z dużą domieszką satyry. „Serduszko puka w rytmie cha-cha”, „Parasolki”, „Dwudziestolatki”, „Czarny Alibaba”, „Do zakochania jeden krok” czy też „Niech żyje bal” to tylko niewielka część wielkich przebojów, która jest wykonywana w tym programie. Interpretacja tych wszystkich piosenek potraktowana jest z dużym „przymrużeniem oka”, co nie przeszkadza, by poziom artystyczny był na tyle wysoki, aby publiczność mogła dokładnie słyszeć tekst i melodię piosenek (co nie zawsze ma miejsce na koncertach niektórych wykonawców). W spektaklu bierze udział czworo wykonawców – zawodowych artystów: Beata Andraszewicz, Mirosław Rymarz, Jan Mazur i Jan Krenc. Zabawa dla widza w każdym wieku, ponieważ najmłodsi również znają stare polskie przeboje z przed lat, przypominane w wielu programach, emitowanych w telewizji.

godz. 22:00 – Losowanie nagród

Wstęp wolny.

Kategorie
KulturaWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY