Starogardzianka wicemistrzynią Polski

Martyna Alfut z KS Ring Kociewie zdobyła wicemistrzostwo Polski juniorek w wadze + 81 kg. Starogardzianka po dobrym losowaniu i wygraniu dwóch emocjonujących pojedynków doszła do finału. W walce...
Martyna Alfut z KS Ring Kociewie zdobyła wicemistrzostwo Polski juniorek w wadze + 81 kg. Starogardzianka po dobrym losowaniu i wygraniu dwóch emocjonujących pojedynków doszła do finału. W walce o złoto uległa trzykrotnej medalistce Mistrzostw Polski Weronice Dąbrowskiej Boxing Team Chojnice.

Nasza zawodniczka to bardzo wrażliwa osoba i niestety ogromny stres związany z rangą zawodów przyczynił się do przegranej. Cieszymy się jednak z osiągniętego wyniku i wierzymy, że doświadczenie to przyczyni się do dalszych sukcesów Martyny – mówi trener Łukasz Rusiewicz. Wywalczony srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorek jest pierwszym medalem w historii starogardzkiego boksu w kategorii juniorek. W 2014 r. Michalina Brodnicka zdobyła brązowy medal podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Świdnicy. Martyna Alfut przygodę z boksem zaczęła w 2016 roku. Na co dzień uczennica I klasy Technikum Logistycznego przy Zespole Szkół Ekonomicznych. W ringu zadebiutowała wiosną ubiegłego roku.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY