STAROGARD GDAŃSKI – ZDERZENIE MOTOCYKLA Z CIĘŻARÓWKĄ

DWIE OSOBY TRAFIŁY DO SZPITALA W WYNIKU ZDARZENIA MOTOCYKLA Z CIĘŻARÓWKĄ. DO WYPADKU DOSZŁO WCZORAJ NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ NR 222 W POBLIŻU PĄCZEWA.

DWIE OSOBY TRAFIŁY DO SZPITALA W WYNIKU ZDARZENIA MOTOCYKLA Z CIĘŻARÓWKĄ. DO WYPADKU DOSZŁO WCZORAJ NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ NR 222 W POBLIŻU PĄCZEWA. JAK USTALILI POLICJANCI, KIEROWCA MOTOCYKLA STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM, PRZEWRÓCIŁ SIĘ NA JEZDNIĘ, A MOTOCYKL UDERZYŁ W NADJEŻDŻAJĄCĄ Z PRZECIWNEGO KIERUNKU CIĘŻARÓWKĘ. BADANIE ALKOMATEM WYKAZAŁO, ŻE UCZESTNICY TEGO ZDARZENIA BYLI TRZEŹWI. MOTOCYKLISTA ORAZ JEGO PASAŻERKA TRAFILI DO SZPITALA. POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ TERAZ BLIŻSZE OKOLICZNOŚCI TEGO ZDARZENIA.

W czwartek 13 września br. policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty i samochodu ciężarowego. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 222 w pobliżu miejscowości Pączewo. Dyżurny, który przyjął zgłoszenie, natychmiast skierował na miejsce technika kryminalistyki oraz policjantów ze Skórcza.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, do wypadku doszło, gdy 25-letni motocyklista w trakcie manewru hamowania stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się na jezdnię, a jego motocykl uderzył w jadącą w przeciwnym kierunku ciężarówkę.

W wyniku wywrócenia się motocykla, do szpitala trafił kierujący tym pojazdem mieszkaniec Skórcza oraz jego 21-letnia pasażerka. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Mundurowi ustalili również, że 25-latek nie posiadał wymaganej przepisami kategorii prawa jazdy, uprawniającej go do kierowania motocyklem.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną, ustalili świadków oraz wykonali czynności procesowe, które pomogą wyjaśnić bliższe okoliczności tego wypadku.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Nowe miejsce dla seniorów

  14 października otwarty zostanie Dzienny Dom Pobytu SENIOR+ w Starogardzie Gdańskim. Będzie to miejsce dziennego odpoczynku, rozwoju, ale przede wszystkim aktywności dla osób powyżej 60 roku życia. Na utworzenie...
 • Odnowiony SCK zaprasza

  Zakończył się remont wnętrza Starogardzkiego Centrum Kultury. SCK ma odnowioną recepcję, szatnię, salę prób, schody wejściowe, korytarze i hol. Łączny koszt inwestycji wyniósł ponad 150 tys. zł. Remont wnętrza...
 • Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń i papierosy

  190 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych zabezpieczyli starogardzcy kryminalni w czasie kontroli drogowej osobowego volkswagena. Nielegalne wyroby tytoniowe przewoził autem mieszkaniec Chojnic, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów....
 • Ewaluacyjna debata na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

  Pod koniec września br. w Środowiskowym Domu Samopomocy w Osieku odbędzie się ewaluacyjna debata społeczna poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W trakcie spotkania z przedstawicielami lokalnej społeczności policjanci poruszą...