STAROGARD GDAŃSKI – ZDERZENIE MOTOCYKLA Z CIĘŻARÓWKĄ

DWIE OSOBY TRAFIŁY DO SZPITALA W WYNIKU ZDARZENIA MOTOCYKLA Z CIĘŻARÓWKĄ. DO WYPADKU DOSZŁO WCZORAJ NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ NR 222 W POBLIŻU PĄCZEWA.

DWIE OSOBY TRAFIŁY DO SZPITALA W WYNIKU ZDARZENIA MOTOCYKLA Z CIĘŻARÓWKĄ. DO WYPADKU DOSZŁO WCZORAJ NA DRODZE WOJEWÓDZKIEJ NR 222 W POBLIŻU PĄCZEWA. JAK USTALILI POLICJANCI, KIEROWCA MOTOCYKLA STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM, PRZEWRÓCIŁ SIĘ NA JEZDNIĘ, A MOTOCYKL UDERZYŁ W NADJEŻDŻAJĄCĄ Z PRZECIWNEGO KIERUNKU CIĘŻARÓWKĘ. BADANIE ALKOMATEM WYKAZAŁO, ŻE UCZESTNICY TEGO ZDARZENIA BYLI TRZEŹWI. MOTOCYKLISTA ORAZ JEGO PASAŻERKA TRAFILI DO SZPITALA. POLICJANCI WYJAŚNIAJĄ TERAZ BLIŻSZE OKOLICZNOŚCI TEGO ZDARZENIA.

W czwartek 13 września br. policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty i samochodu ciężarowego. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 222 w pobliżu miejscowości Pączewo. Dyżurny, który przyjął zgłoszenie, natychmiast skierował na miejsce technika kryminalistyki oraz policjantów ze Skórcza.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, do wypadku doszło, gdy 25-letni motocyklista w trakcie manewru hamowania stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się na jezdnię, a jego motocykl uderzył w jadącą w przeciwnym kierunku ciężarówkę.

W wyniku wywrócenia się motocykla, do szpitala trafił kierujący tym pojazdem mieszkaniec Skórcza oraz jego 21-letnia pasażerka. Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Mundurowi ustalili również, że 25-latek nie posiadał wymaganej przepisami kategorii prawa jazdy, uprawniającej go do kierowania motocyklem.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sporządzili dokumentację fotograficzną, ustalili świadków oraz wykonali czynności procesowe, które pomogą wyjaśnić bliższe okoliczności tego wypadku.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY