Starogard Gdański – Europejski Tydzień Mobilności – Road Safety Days

Starogardzcy policjanci prowadzili działania w ramach akcji „ROAD SAFETY DAYS”. Związane jest to z Europejskim Tygodniem Mobilności przypadającym na okres od 16 do 22 września br. Działania ukierunkowane były...
Starogardzcy policjanci prowadzili działania w ramach akcji „ROAD SAFETY DAYS”. Związane jest to z Europejskim Tygodniem Mobilności przypadającym na okres od 16 do 22 września br. Działania ukierunkowane były na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

W miniony piątek funkcjonariusze ze starogardzkiej drogówki w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności prowadzili działania pod nazwą Road Safety Days. Akcja przeprowadzona została na węźle autostrady A1 w miejscowości Kopytkowo i pobliskiej okolicy.

Funkcjonariusze swoje działania ukierunkowali w głównej mierze na eliminowanie zachowań kierowców, które sprzyjają powstawaniu na naszych drogach poważnych w skutkach wypadków. Szczególnie przyglądali się kierowcom prezentującym agresywny styl jazdy i skłonnym do brawury. W ramach tej akcji policjantki wręczały kamizelki odblaski oraz specjalne latarki służące do oznakowania miejsca zdarzenia drogowego.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, przejazd na czerwonym świetle, czy nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu są głównymi przyczynami wypadków drogowych.

Piątkowe działania podyktowane były troską o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników naszych dróg.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY