Śmiertelny wypadek drogowy na DW 224 – Film

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj przed południem na drodze wojewódzkiej nr 224. Wskutek uderzenia w drzewo zginął 23-letni pasażer ciężarowego mercedesa, a kierowca trafił...
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj przed południem na drodze wojewódzkiej nr 224. Wskutek uderzenia w drzewo zginął 23-letni pasażer ciężarowego mercedesa, a kierowca trafił do szpitala. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

 

21 października br. kilka minut przed godz. 11.00 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze wojewódzkiej nr 224 pomiędzy Demlinem, a Bolesławowem. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z posterunku w Skarszewach, którzy wraz z technikiem kryminalistyki wykonali czynności procesowe.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi do zdarzenia doszło, gdy kierowca ciężarowego mercedesa, jadąc w kierunku Demlina zjechał na pobocze, gdzie czołowo uderzył w drzewo. Obrażenia jakich doznał 23-letni pasażer tego auta okazały się śmiertelne. Kierowca tego auta trafił do szpitala, gdzie pobrana została mu krew w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu lub narkotyków w organizmie. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że mieszkaniec Starogardu Gdańskiego, który kierował mercedesem nie posiadał uprawnień.

 

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce wypadku oraz sporządzili oględziny rozbitego auta. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia, wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców, aby zachować ostrożność i rozwagę. Zwłaszcza teraz jesienią, gdy jezdnia często bywa mokra, mogą wystąpić lokalne przymrozki, a na poboczu często zalegają opadające z drzew liście. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu, tak, aby zawsze móc w porę zareagować.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY