Śmiertelny wypadek drogowy na drodze krajowej nr 22

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło podczas minionego weekendu na drodze krajowej nr 22. Wskutek uderzenia w drzewo zginął 29-letni pasażer bmw, kierowca oraz drugi pasażer...
Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do jakiego doszło podczas minionego weekendu na drodze krajowej nr 22. Wskutek uderzenia w drzewo zginął 29-letni pasażer bmw, kierowca oraz drugi pasażer tego auta trafili do szpitala. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

2 czerwca br. kilka minut przed godz. 4.00 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku drogowym, jaki wydarzył się w miejscowości Dąbrowa na drodze krajowej nr 22. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z posterunku w Zblewie oraz funkcjonariuszy grupy dochodzeniowo-śledczej wraz z technikiem kryminalistyki.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi, do zdarzenia doszło, gdy kierowca bmw jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego na prostym odcinku drogi, chcąc uniknąć zderzenia z sarną, zjechał na prawe pobocze, gdzie czołowo uderzył w drzewo. Obrażenia jakich doznał 29-letni pasażer tego auta okazały się śmiertelne. Kierowca oraz drugi pasażer bmw trafili do szpitala. Mundurowi pobrali krew w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w organizmie kierowcy.

Policjanci pod nadzorem prokuratora zabezpieczyli miejsce wypadku oraz sporządzili oględziny rozbitego auta. Technik kryminalistyki zrobił zdjęcia, wykonał szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się pomocne w dokładnym ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci apelują do kierowców, aby zachować ostrożność i rozwagę zwłaszcza na drogach przebiegających przez tereny zalesione. Dostosujmy prędkość pojazdu, tak aby zawsze móc w porę zareagować. Nigdy nie powinniśmy lekceważyć znaku drogowego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta”. Takie znaki są ustawiane w miejscach, gdzie to zagrożenie często występuje.  Nie zapominajmy także o tym, że zwierzęta kopytne najczęściej przebywają w stadzie, więc jeśli już jedno zwierzę przebiegnie nam przed maską, za chwilę może pojawić się kolejne.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY