SEZON MOTOCYKLOWY ROZPOCZĘTY- PAMIĘTAJ NIE JESTEŚ SAM NA DRODZE

Sezon motocyklowy rozpoczął się już na dobre. Odnotowano już pierwsze wypadki z udziałem kierowców jednośladów. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów drogowych, a przede wszystkim dostosowywanie prędkości do warunków ruchu....

Sezon motocyklowy rozpoczął się już na dobre. Odnotowano już pierwsze wypadki z udziałem kierowców jednośladów. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów drogowych, a przede wszystkim dostosowywanie prędkości do warunków ruchu. Aby nie stać się sprawcą wypadku drogowego musimy pamiętać, że nie jesteśmy sami na drodze.
Każdego dnia media przedstawiają nam nieodpowiednie zachowania uczestników ruchu drogowego, którego finałem jest wypadek lub kolizja drogowa. Jak pokazują statystyki policyjne w sezonie letnim znacznie wzrasta liczba zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów. Kierowcy jednośladów uczestniczą w wypadkach drogowych najczęściej podczas manewrów wyprzedzania, omijania czy zmiany kierunku ruchu. Mimo, że policjanci apelują o rozwagę ciągle dochodzi do kolejnych wypadków na drodze.
W powiecie starogardzkim ostatnie zdarzenie drogowe z udziałem motocyklisty odnotowaliśmy w miniony wtorek w miejscowości Bobowo, gdzie kierowca jednośladu w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości między pojazdami zderzył się z nissanem. Sprawca został ukarany mandatem karnym. Na szczęście tym razem obeszło się bez ofiar.
Pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze, a ulice nie służą do sprawdzania naszych umiejętności i testowania swoich pojazdów. Aby nie stać się ofiarą wypadku czy kolizji obserwujmy drogę zarówno przed jak i za naszym pojazdem. Korzystajmy z zasady ograniczonego zaufania oraz utrzymujmy bezpieczną odległość od poprzedzających pojazdów, a stosowanie się do powyższych zaleceń na pewno nie pozostanie bez wpływu dla naszego wspólnego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY