Radny PiS krytyczny wobec Powiatowego Urzędu Pracy

Poziom bezrobocia w powiecie starogardzkim wyraźnie spadł, jednak według radnego Pawła Głucha wpływ urzędników na ten stan jest znikomy. Co więcej podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radny Prawa i...

Poziom bezrobocia w powiecie starogardzkim wyraźnie spadł, jednak według radnego Pawła Głucha wpływ urzędników na ten stan jest znikomy. Co więcej podczas ostatniej sesji Rady Powiatu radny Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że w Powiatowym Urzędzie Pracy zauważa wyraźny przerost zatrudnienia.

 

Jednym z punktów ostatniej sesji Rady Powiatu Starogardzkiego było omówienie kierunków działalności Powiatowego Urzędu Pracy w Starogardzie Gdańskim. Ostatnie wyniki jeżeli chodzi o poziom bezrobocia są optymistyczne, bo znacząco spadł w stosunku do lat ubiegłych. Zdaniem radnego Pawła Głucha nie jest to zasługą Powiatowego Urzędu Pracy, który mimo sukcesywnego spadku bezrobocia zwiększa nakłady na obsługę i programy związane z aktywizacją bezrobotnych i walką z bezrobociem.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy nie zgodził się z opinią radnego, że działalność PUP nie przynosi oczekiwanych efektów i nie w tych wynikach żadnej zasługi pracowników. Nazwał ją nawet jako bardzo krzywdzącą.

Paweł Głuch stwierdził także, iż w Powiatowym Urzędzie Pracy w Starogardzie Gdańskim zauważalny jest przerost zatrudnienia.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy wyjaśnił, że praca urzędników PUP jest złożona, a zadań jest więcej niż tylko walka z bezrobociem.

Do dyskusji włączył się przewodniczący Rady Wiesław Brzoskowski, który w ironiczny sposób odniósł się do wypowiedzi radnego Głucha.

Kategorie
Wiadomości
3 komentarze
 • ja
  13 września 2017 at 21:06
  Dodaj komentarz

  Etaty dla radnych PO i ich rodzin

 • Facet nie ma wstydu.
  13 września 2017 at 19:07
  Dodaj komentarz

  Paweł Głuch. Czy to nie ten co zadłużył miasto?

 • starogardzianin
  13 września 2017 at 10:43
  Dodaj komentarz

  Dla mnie to jest to urząd samozatrudnienia dla urzędasów. Ludzie szybciej znajdują sobie pracę sami niż przez PUP i te śmieszne skierowania do pracodawców, w których rekrutacja wciąż jest w toku albo są ustawione dla znajomych. Szkoda, ze nikt z tym nic nie robi, powinno sie im zmniejszyc pensje albo zmniejszyć w tym budynku samozatrudnienie Państwa urzędników kochanych, bo to wszystko idzie z naszych pieniędzy.

 • Dodaj komentarz

  *

  *

  POWIĄZANY