Przewoził narkotyki i uderzył w drzewo

Policjanci z Posterunku Policji w Skórczu zatrzymali 21-latka, który uderzył autem w drzewo. Jak się okazało mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające oraz popełnił kilka wykroczeń. Mieszkaniec Kociewia usłyszał...

Policjanci z Posterunku Policji w Skórczu zatrzymali 21-latka, który uderzył autem w drzewo. Jak się okazało mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające oraz popełnił kilka wykroczeń. Mieszkaniec Kociewia usłyszał już zarzut dotyczący posiadania amfetaminy oraz został ukarany za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Teraz śledczy czekają na wyniki badania krwi, które wykaże, czy mężczyzna kierował autem pod wpływem środków odurzających.

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci ze Skórcza otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło na drodze wojewódzkiej nr 222. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna kierujący citroenem uderzyło w drzewo. Skierowani na miejsce policjanci wylegitymowali kierowcę tego auta. Jak się okazało, mężczyzna posiadał zatrzymany dokument prawa jazdy za przekroczony limit 24 punktów karnych. Dodatkowo auto, którym się poruszał, nie posiadało ważnego badania technicznego oraz aktualnej polisy OC. W związku z uszkodzeniami kolizyjnymi oraz brakiem ważnego przeglądu technicznego mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny citroena.

Co więcej, w trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze zauważyli, że kierowca rozbitego na drzewie auta wykazuje wyraźne oznaki zdenerwowania. Podczas kontroli osobistej okazało się, że 21-latek posiada przy sobie woreczki strunowe z żółtym proszkiem. Badanie testerem narkotykowym wykazało, że jest to amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do starogardzkiej komendy. Samochód, którym kierował, policjanci odholowali na parking strzeżony.

Za niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków mieszkaniec Starogardu Gdańskiego został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł. Poza tym mężczyzna usłyszał już zarzut dotyczący posiadania amfetaminy. Obecnie śledczy oczekują na wynik badania krwi, który wykaże, czy 21-latek kierował autem pod wpływem środków odurzających.

Na szczęście w tej sytuacji nie ucierpiały żadne osoby postronne. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą. Pamiętajmy również, że zimowa aura wymusza na nas kierowcach zmianę taktyki prowadzenia pojazdów. Nie zapominajmy o dostosowywaniu prędkości do obowiązujących prędkości, warunków drogowych, naszych umiejętności za kierownicą oraz stanu technicznego pojazdu.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY