Prowadzisz działalność za granicą? Starogardzki ZUS organizuje dla Ciebie szkolenie

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Starogardzie Gdańskim organizuje 21 maja 2019 r. bezpłatne szkolenie dla pracodawców i ubezpieczonych. Zaświadczenie A1 to ważny dokument dla osób, które przemieszczają się zawodowo...

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Starogardzie Gdańskim organizuje 21 maja 2019 r. bezpłatne szkolenie dla pracodawców i ubezpieczonych.

Zaświadczenie A1 to ważny dokument dla osób, które przemieszczają się zawodowo na obszarze UE, EOG lub Szwajcarii. Jego posiadacz podlega wyłącznie przepisom państwa, które go wydało, a nie tego z którym związany jest zawodowo. Dzięki temu nie musi podlegać ubezpieczeniom w państwie, w którym przejściowo pracuje.

Program szkolenia obejmuje omówienie koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w krajach Unii Europejskiej oraz zasady podlegania ustawodawstwu właściwemu w zakresie ubezpieczeń społecznych. Przedstawione zostaną też warunki delegowania pracowników i samodelegowania osób prowadzących działalność na własny rachunek oraz dokumentacja niezbędna przy ubieganiu się o wydanie zaświadczenia A 1.

Szkolenie w formie prezentacji multimedialnej rozpocznie się o 9.00 i potrwa około 1,5 godziny.

Zgłoszenia uczestnictwa w obu szkoleniach przyjmujemy mailowo pod adresem: barbara.grunt@zus.pl lub telefonicznie pod numerami (58) 560 17 24 i (58) 560 17 50.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY