Polki powalczą w Starogardzie o awans na Mistrzostwa Europy

Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Europy U17 Kobiet. Pierwsza faza eliminacji. Mecze odbędą się w Starogardzie Gdańskim i Malborku. 
W dniach 4-10 października zostanie rozegrany turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-17 Kobiet. To pierwsza faza eliminacji. Mecze odbędą się w Starogardzie Gdańskim i Malborku.

W pierwszym etapie eliminacji 44 kraje zostały podzielone na jedenaście grup składających się z czterech zespołów. Do dalszej fazy awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy i cztery drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem. Następnie zostanie utworzonych siedem grup, które również będą liczyć po cztery zespoły. Zwycięzcy grup awansują do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Bułgarii. Polki zmierzą się ze Szkocją, Litwą i Słowacją.

Kwalifikacje do Mistrzostw Europy, które odbędą się w maju przyszłego roku wyłonią dwa zespoły do dalszej fazy rozgrywek. Reprezentacja Polski będzie rywalizować ze Słowacja, Litwą i Szkocją, która jest najwyżej notowana w młodzieżowym rankingu UEFA w naszej grupie. Nasz zespół, jako cel stawia sobie awans do dalszej fazy rozgrywek oraz powtórzenie sukcesu sprzed roku, jakim był awans do turnieju finałowego ME. Młode i ambitne zawodniczki, dołożą wszelkich starań, aby zrealizować wyznaczone zadania – zapowiada trener Nina Patalon.

W tegorocznych Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Litwie, Polki swój udział zakończyły na fazie grupowej zajmując tam czwarte miejsce. Po remisie 2:2 z Anglią i 0:0 z Włochami podopieczne Niny Patalon o wejście do półfinału rywalizowały z Hiszpankami. Zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego wygrały 5:0. Jak się później okazało, przegraliśmy z przyszłymi mistrzyniami Europy, bowiem w finale Hiszpania ograła 2:0 Niemcy. Na najniższym stopniu podium stanęły zawodniczki z Finlandii, które pokonały w meczu o brązowy medal Anglię 2:1.

Terminarz meczów: 
4.10.2018 r. czwartek 
Starogard Gdański – Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny 
godz. 11:00 Szkocja – Litwa
godz. 15:30 Słowacja – Polska

7.10.2018 r. niedziela 
Malbork – Stadion Miejski
godz. 11:00 Szkocja – Słowacja
godz. 15:30 Polska – Litwa

7.10.2018 r. środa 
Starogard Gdański – Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny 
godz. 14:00 Litwa – Słowacja
Malbork – Stadion Miejski
godz. 14:00 Polska – Szkocja

Wstęp na mecze jest bezpłatny. 

Podział na grupy w pierwszym etapie kwalifikacji do ME: 
Grupa 1: Czechy, Dania, Ukraina, Wyspy Owcze
Grupa 2: Norwegia, Rosja, Chorwacja, Izrael
Grupa 3: Włochy, Finlandia, Rumunia, Czarnogóra
Grupa 4: Szkocja, Polska, Słowacja, Litwa
Grupa 5: Anglia, Islandia, Azerbejdżan, Mołdawia
Grupa 6: Belgia, Portugalia, Turcja, Andora
Grupa 7: Irlandia, Serbia, Walia, Albania
Grupa 8: Austria, Białoruś, Słowenia, Estonia 
Grupa 9: Szwajcaria, Grecja, Irlandia Północna, Kazachstan
Grupa 10: Francja, Węgry, Bośnia I Hercegowina, Macedonia 
Grupa 11: Holandia, Szwecja, Łotwa, Gruzja

Wyróżnionym drukiem zaznaczono gospodarzy turniejów pierwszej fazy eliminacji. W drugim etapie dołączą najwyżej notowane zespoły Niemcy i Hiszpania. Bułgaria, jako gospodarz Mistrzostw Europy ma zapewniony udział w finałowym turnieju.

Turniej organizowany jest przy współpracy z Prezydentem Miasta Starogard Gdański Januszem Stankowiakiem, Burmistrzem Miasta Malbork Markiem Charzewskim oraz Burmistrzem Miasta i Gminy Sztum Leszkiem Tabor. 

Źródło: Pomorski PZPN
Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY