Policjanci zatrzymali kierowcę, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu

Podczas minionego weekendu policjanci ze Zblewa zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którego kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz podróżował...
Podczas minionego weekendu policjanci ze Zblewa zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena, którego kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiadał również sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz podróżował ze znajomym i nie korzystał z maseczki zasłaniającej usta i nos. Teraz 52-letni mieszkaniec Kociewia odpowie za niestosowanie się do wyroku sądu oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci ze Zblewa. Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę popołudniu na drodze prowadzącej z Wałdówka do Lipiej Góry. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od kierowcy wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna znajduje się w stanie upojenia alkoholowego.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 52-latek posiada obowiązujący do lutego 2021 roku sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę w stanie nie nietrzeźwym. Ponadto mieszkaniec Kociewia podróżował autem wspólnie ze znajomym i nie miał założone maseczki zasłaniającej usta i nos.

Interweniujący w tej sprawie policjanci udaremnili nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy. Funkcjonariusze nałożyli na mężczyznę mandaty karne, za kierowanie pojazdem mimo braku uprawnień oraz niestosowanie się do obowiązujących przepisów w zakresie stosowania maseczek.

Niebawem przestępca drogowy stanie przed sądem, gdzie odpowie za niestosowanie się do zakazu sądowego oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwym. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 5 lat więzienia.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY