Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn i zabezpieczyli narkotyki

Ponad 110 gramów zabezpieczonych narkotyków oraz zatrzymanie dwóch mężczyzn, to efekt wczorajszej akcji starogardzkich kryminalnych. Podczas interwencji w jednym z mieszkań policjanci znaleźli mefedron i amfetaminę. Za posiadanie środków...

Ponad 110 gramów zabezpieczonych narkotyków oraz zatrzymanie dwóch mężczyzn, to efekt wczorajszej akcji starogardzkich kryminalnych. Podczas interwencji w jednym z mieszkań policjanci znaleźli mefedron i amfetaminę. Za posiadanie środków odurzających ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.  

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali dwóch 19-latków oraz zabezpieczyli łącznie ponad 110 gramów środków odurzających. Wśród zabezpieczonych substancji była amfetamina i mefedron. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem w jednym z mieszkań na terenie Starogardu Gdańskiego. Funkcjonariusze zdobyli informację o osobach, które mogą posiadać w miejscu zamieszkania środki odurzające. Policjanci postanowili natychmiast zweryfikować swoje ustalenia. W mieszkaniu przebywało 2 mężczyzn, którzy byli zaskoczeni wizytą funkcjonariuszy. Podczas przeszukania policjanci znaleźli w pralce oraz szafce pokojowej zawiniątka, woreczki strunowe oraz pudełko, w których znajdowały się zabronione w Polsce środki. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina i mefedron. Policjanci zatrzymali obu 19-latków i doprowadzili ich do swojej komendy. Śledczy wystąpią do prokuratury o zastosowanie wobec zatrzymanych dozoru policyjnego. Obecnie mundurowi wyjaśniają bliższe okoliczności dotyczące tej interwencji oraz ustalają źródło, z jakiego pochodziły zabezpieczone środki. Są to już kolejne zabezpieczone w tym roku narkotyki, które dzięki pracy miejscowych funkcjonariuszy nie trafią w ręce osób nieświadomych zagrożenia wynikającego z ich zażywania.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY