Policjanci zabezpieczyli niewybuchy

Pociski z czasów II wojny światowej, zostały odnalezione w lesie w pobliżu miejscowości Grabowo. Policjanci zabezpieczają teren znaleziska do czasu przybycia saperów. Mundurowi ostrzegają, że takie znaleziska mimo upływu...
Pociski z czasów II wojny światowej, zostały odnalezione w lesie w pobliżu miejscowości Grabowo. Policjanci zabezpieczają teren znaleziska do czasu przybycia saperów. Mundurowi ostrzegają, że takie znaleziska mimo upływu lat w dalszym ciągu są bardzo niebezpieczne. W przypadku odnalezienia niewybuchów należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

 

Dzisiaj nad ranem starogardzcy policjanci otrzymali informację o znalezieniu kilku sztuk amunicji artyleryjskiej. To niebezpieczne przedmioty zostały odnalezione  w lesie na terenie gminy Bobowo. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy z patrolu oraz policyjnego pirotechnika, którzy  ustalili, że znalezione przedmioty to pociski artyleryjskie pochodzący z czasów II wojny światowej. Funkcjonariusze zabezpieczyli to miejsce przed dostępem dla osób postronnych, pilnując znalezisko do czasu przybycia saperów. Policjanci przypominają, że tego rodzaju przedmioty pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem.

 

 

Policjanci przypominają, że jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy również na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.

Mundurowi apelują również do amatorów pozyskiwania złomu oraz zbieraczy różnego rodzaju militariów. Pamiętajmy, że nawet w przypadku odnalezienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, pod żadnym pozorem nie wolno nam go dotykać. Należy zabezpieczyć znalezisko przed dostępem innych osób oraz jak najszybciej powiadomić właściwe służby.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY