Policjanci zabezpieczyli niewybuch z czasów II wojny

Pocisk z czasów II wojny światowej został odnaleziony podczas prac ziemnych w miejscowości Kokoszkowy. Policjanci zabezpieczali teren znaleziska do czasu przybycia saperów. Mundurowi ostrzegają, że takie przedmioty mimo upływu...

Pocisk z czasów II wojny światowej został odnaleziony podczas prac ziemnych w miejscowości Kokoszkowy. Policjanci zabezpieczali teren znaleziska do czasu przybycia saperów. Mundurowi ostrzegają, że takie przedmioty mimo upływu lat w dalszym ciągu mogą być bardzo niebezpieczne. W przypadku odnalezienia niewybuchów należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

W poniedziałek 15 maja br. starogardzcy policjanci otrzymali informację o wykopaniu ponad półmetrowego pocisku. Ten niebezpieczny przedmiot został odnaleziony  podczas prac ziemnych w miejscowości Kokoszkowy w pobliżu drogi publicznej.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce funkcjonariuszy, którzy  wstępnie potwierdzili, że znalezisko to amunicja pochodząca z czasów II wojny światowej. Mundurowi zabezpieczyli to miejsce przed dostępem dla osób postronnych, pilnując pocisk do czasu przybycia saperów.

Policjanci przypominają, że tego rodzaju przedmioty pomimo upływu lat mogą być w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub kalectwem.  

Funkcjonariusze przypominają, że jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy również na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów. Pamiętajmy, że nawet w przypadku odnalezienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, pod żadnym pozorem nie wolno nam go dotykać. Należy zabezpieczyć znalezisko przed dostępem innych osób oraz jak najszybciej powiadomić właściwe służby.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY