Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj w pobliżu Skarszew na drodze powiatowej prowadzącej do Starogardu Gdańskiego. W następstwie czołowego zderzenia osobowego volkswagena z nissanem w celu zdiagnozowania obrażeń...
Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj w pobliżu Skarszew na drodze powiatowej prowadzącej do Starogardu Gdańskiego. W następstwie czołowego zderzenia osobowego volkswagena z nissanem w celu zdiagnozowania obrażeń do szpitala trafiły 4 osoby. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Wczoraj po południu dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym jaki wydarzył się w pobliżu miejscowości Skarszewy na drodze powiatowej prowadzącej do Starogardu Gdańskiego. Na miejsce udali się funkcjonariusze z pobliskiego posterunku, którzy wspólnie z technikiem kryminalistyki wykonali czynności procesowe oraz zabezpieczyli ślady pozostawione na jezdni przez rozbite pojazdy.

Jak wstępnie ustalili mundurowi do wypadku doszło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu. 42-letni kierowca volkswagena, aby uniknąć zderzenia z bmw, którego kierowca zatrzymał się przed nim sygnalizując zamiar skrętu w lewo, zjechał na lewą stronę drogi, gdzie zderzył się z jadącym w kierunku Skarszew nissanem. Wskutek tego zdarzenia, w celu zdiagnozowania obrażeń do szpitala trafił kierowca oraz dwóch pasażerów volkswagena, a także pasażerka drugiego uczestniczącego w zdarzeniu auta. Wiadomo już, że kierowca nissana był trzeźwy.

Interweniujący w tej sprawie funkcjonariusze ustalili świadków wypadku oraz zatrzymali dowody rejestracyjne od rozbitych pojazdów. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Mundurowi apelują o zachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Jest to ważne szczególnie teraz jesienią, gdy jezdnia bywa mokra, szybciej zapada zmrok, występują mgły, a na drodze często zalegają opadające z drzew liście.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY