Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku w Miradowie

Policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł 26-letni pasażer osobowego volkswagena. Do zdarzenia doszło w miejscowości Miradowo na drodze krajowej nr 22. Na...
Policjanci wyjaśniają przyczyny tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniósł 26-letni pasażer osobowego volkswagena. Do zdarzenia doszło w miejscowości Miradowo na drodze krajowej nr 22. Na miejscu pracowali policjanci i strażacy. Droga w miejscowości, w której doszło do wypadku była całkowicie zablokowana. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy.

Wczoraj po godzinie 22.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, jaki wydarzył się na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Miradowo. Na miejsce natychmiast udali się policjanci z posterunku w Kaliskach, funkcjonariusze starogardzkiej drogówki oraz technik kryminalistyki.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu mundurowych, do tego tragicznego zdarzenia doszło, gdy kierowca osobowego volkswagena, jadąc w kierunku Starogardu Gdańskiego, z nieustalonej przyczyny zjechał na lewe pobocze drogi, gdzie uderzył w ceglane ogrodzenie, znak drogowy oraz słup telefoniczny. Następnie auto odrzucone zostało na środek pasa drogowego. Siła uderzenia była na tyle duża, że pasażer wypadł z pojazdu na jezdnię, gdzie został potrącony przez jadące w przeciwnym kierunku audi. Po chwili w stojącego na środku drogi passata uderzyła jadąca od strony Starogardu Gdańskiego toyota yaris.

 

 

W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafił 23-letni kierowca oraz 26-letni pasażer volkswagena. Od hospitalizowanych osób pobrana została krew w celu przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu lub środków odurzających. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące audi i passatem były trzeźwe. Niestety obrażenia, jakich doznał 26-letni pasażer passata, okazały się śmiertelne. Mimo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł w szpitalu.

W miejscu, gdzie doszło do wypadku droga była całkowicie zablokowana. Funkcjonariusze zorganizowali objazdy. Rozbite pojazdy zostały zabezpieczone na parkingu strzeżonym, a policjanci zatrzymali ich dowody rejestracyjne.

Interweniujący w tej sprawie policjanci sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz rozbitych aut. Technik kryminalistyki wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego wypadku.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY