Policjanci ustalają okoliczności wypadku

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, z udziałem 3 aut, jaki wydarzył się wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 222. Jak wstępnie ustalili mundurowi, do zdarzenia doszło podczas...

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, z udziałem 3 aut, jaki wydarzył się wczoraj na drodze wojewódzkiej nr 222. Jak wstępnie ustalili mundurowi, do zdarzenia doszło podczas nieprawidłowego manewru wyprzedzania. Kierowca peugeota, który wyprzedzał „na trzeciego” odjechał z miejsca zdarzenia. Obecnie policjanci pracują nad ustaleniem danych personalnych sprawcy oraz wyjaśniają bliższe okoliczności tego wypadku.

Wczoraj około godz. 15:00 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Kokoszkowy na drodze wojewódzkiej nr 222. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze z drogówki wraz z technikiem kryminalistyki.

Mundurowi wstępnie ustalili, że do tego zdarzenia prawdopodobnie przyczynił się kierowca peugeota, który wyprzedzając dwa holujące się auta, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu w przeciwnym kierunku volkswagenowi. Kierowca osobowego golfa próbując uniknąć czołowego zderzenia z peugeotem, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę drogi, gdzie uderzył w fiata holującego ciężarowego volkswagena LT. W wyniku zderzenia 3 aut do szpitala trafił 18-letni pasażer fiata ducato. Kierowca peugeota nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdem. Nigdy nie wykonujmy żadnych ryzykownych i nieprzemyślanych manewrów, bo nasz mały błąd może nieść za sobą poważne konsekwencje. Zanim ruszymy w dłuższą trasę zadbajmy oto, aby odpowiednio przygotować swoje auto. Sprawdźmy stan oraz ciśnienie w oponach, oświetlenie pojazdu oraz poziom płynów eksploatacyjnych. Zawsze bądźmy wypoczęci, bo od tego zależy nasza sprawność i skuteczność podejmowanych za kierownicą decyzji.

Obecnie mundurowi ustalają bliższe okoliczności dotyczące tego wypadku, między innymi pracują na ustaleniem danych personalnych osoby, która kierowała peugeotem. Świadkowie oraz osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na temat tego zdarzenia, proszone są o kontakt z sekretariatem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim pod nr tel. 4774-27-240, email: komenda.starogard@gd.policja.gov.pl 

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY