Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem motocykla

Policjanci ze starogardzkiej drogówki pracowali wczoraj na miejscu wypadku drogowego, do jakiego doszło w miejscowości Jabłówko. Wskutek uderzenia motocykla w drzewo kierujący nim mężczyzna trafił do szpitala. Obecnie śledczy...
Policjanci ze starogardzkiej drogówki pracowali wczoraj na miejscu wypadku drogowego, do jakiego doszło w miejscowości Jabłówko. Wskutek uderzenia motocykla w drzewo kierujący nim mężczyzna trafił do szpitala. Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

14 lipca br. kilka minut po godzinie 20.00 dyżurny ze Starogardu Gdańskiego otrzymał informację o wypadku drogowym z udziałem motocyklisty, jaki wydarzył się w miejscowości Jabłówko. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z drogówki, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz z grupy dochodzeniowo-śledczej. Pracujący na miejscu mundurowi ustalili, że kierowca jednośladu podróżując z pasażerem, z nieustalonej do tej pory przyczyny stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi na pobocze, gdzie uderzył w drzewo. Motocyklista doznało obrażeń ciała i trafił do szpitala. Badanie krwi wykaże, czy był trzeźwy. Na szczęście 23-letni pasażer tego pojazdu nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Policjanci zatrzymali pozwolenie czasowe od rozbitego jednośladu, zabezpieczyli miejsce wypadku oraz sporządzili oględziny uszkodzonego motocykla. Technik kryminalistyki wykonał zdjęcia, sporządził szkic sytuacyjny oraz zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu bliższych okoliczności tego tragicznego zdarzenia.
Obecnie śledczy wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia. Już teraz wiadomo, że 20-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który kierował motocyklem, przewoził nim nietrzeźwego pasażera. Obowiązujące w naszym kraju przepisy zabraniają takiej możliwości. Odstępstwo od tego zakazu może stanowić jedynie przewożenie pasażera w bocznym wózku.

Policjanci przestrzegają, że niestosowanie się do tego zakazu może być niezwykle niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bezpośrednia styczność pasażera z kierowcą, zachwiania równowagi, czy nieprzewidziane zachowania w czasie jazdy ze strony nietrzeźwego pasażera, to tylko niektóre czynniki mogące mieć zdecydowany wpływ na zapanowanie nad kierowanym jednośladem. Funkcjonariusze apelują o ostrożność i rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym w głównej mierze zależy od naszej przezorności i podejmowanych decyzji.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY