Policjanci podsumowują akcję trzeźwość

17 kwietnia br. na terenie województwa pomorskiego mundurowi prowadzili wzmożone działania „TRZEŹWOŚĆ”. W akcji tej uczestniczyli również funkcjonariusze starogardzkiej drogówki, którzy przeprowadzili badania na zawartość alkoholu w organizmie u...
17 kwietnia br. na terenie województwa pomorskiego mundurowi prowadzili wzmożone działania „TRZEŹWOŚĆ”. W akcji tej uczestniczyli również funkcjonariusze starogardzkiej drogówki, którzy przeprowadzili badania na zawartość alkoholu w organizmie u ponad 600 kierowców. W wyniku prowadzonych kontroli zatrzymano 2 osoby, które zanim usiadły za kierownicą wcześniej spożywały alkohol.

Wczoraj funkcjonariusze ruchu drogowego ze Starogardu Gdańskiego uczestniczyli w wojewódzkich działaniach „TRZEŹWOŚĆ”. Celem tej akcji było wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących, co  niezmiennie od lat, jest jednym z głównych celów w działaniach Policji.

W ramach trwającej od wczesnych godzin porannych akcji funkcjonariusze przeprowadzili ponad 600 badań na zawartość alkoholu w organizmie. W wyniku tych kontroli zatrzymano 51-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego, w którego organizmie stwierdzono ponad 1,5 promila oraz 62-letniego kierowcę forda, który kierował w stanie po użyciu alkoholu. Interweniujący funkcjonariusze udaremnili tym kierującym możliwość kontynuowania dalszej jazdy oraz zatrzymali prawa jazdy.

Dodatkowo w ramach prowadzonych działań policjanci nałożyli 13 mandatów karnych oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdów.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń badania są wykonywane szybko i skutecznie, nie tworzą nadmiernych utrudnień w ruchu drogowym. Już wkrótce starogardzcy mundurowi przeprowadzą kolejne takie akcje.

Przed nami świąteczny weekend, w trakcie którego policjanci będą strzec bezpieczeństwa, jednakże żadne wzmożone działania policyjne nie zastąpią rozsądku użytkowników dróg, od których zachowania zależy najwięcej. W związku z tym policjanci apelują do kierowców o trzeźwość za kierownicą i rozwagę, a do pieszych i rowerzystów o większą ostrożność podczas spacerów lub jazdy na rowerze.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY