Policjanci podsumowali wakacje z krajową mapą zagrożeń bezpieczeństwa

Każdego dnia mundurowi weryfikują zgłoszenia przekazywane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim sprawdzili, jakie zagrożenia podczas minionych wakacji najczęściej zaznaczali mieszkańcy...

Każdego dnia mundurowi weryfikują zgłoszenia przekazywane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim sprawdzili, jakie zagrożenia podczas minionych wakacji najczęściej zaznaczali mieszkańcy i osoby przebywające na terenie powiatu.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy oraz turyści przekazują policjantom informacje o niepokojących lub sprzecznych z prawem zachowaniach występujących na terenie powiatu starogardzkiego. Nieprawidłowe parkowanie lub oznakowanie drogi, przekraczanie dozwolonej prędkości, miejsca grupowania się nieletnich, nielegalne rajdy samochodowe, niszczenie zieleni czy spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych to część zagrożeń, które można zgłaszać za pośrednictwem KMZB. 

Podczas tegorocznych wakacji goście oraz mieszkańcy powiatu starogardzkiego nanieśli na mapę blisko 200 zgłoszeń, z czego ponad połowa została potwierdzona przez funkcjonariuszy. Największą grupę stanowiły zgłoszenia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Łącznie odnotowano 109 sygnałów dotyczących przekraczania prędkości, 25 niewłaściwej infrastruktury drogowej, 6 nieprawidłowego parkowania pojazdów oraz po 2 zdarzenia dotyczące nielegalnych rajdów samochodowych oraz poruszania się quadami po terenach leśnych.

Ponadto użytkownicy tej internetowej aplikacji zaznaczali na KMZB miejsca, w których dochodziło do grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją (2), spożywania alkoholu w miejscach zabronionych (37), dzikie wysypiska śmieci (2) oraz akty wandalizmu (3). Wszystkie zgłoszenia są wnikliwe weryfikowane przez starogardzkich mundurowych. W rejony wskazane na mapie zagrożeń regularnie kierowane są oznakowane, jak i nieoznakowane patrole policji, by potwierdzić otrzymane sygnały oraz eliminować zagrożenia.

Policjanci w dalszym ciągu zachęcają do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sygnały przekazywane przez społeczeństwo umożliwiają mundurowym skuteczne i szybkie eliminowanie zagrożeń oraz niepożądanych zjawisk. Poszerzają także wiedzę o miejscach ich występowania, a co za tym idzie, możliwa jest lepsza dyslokacja służby.

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku zgłoszenia pilnej interwencji należy korzystać z numeru alarmowego 112, ponieważ zaznaczenie zagrożenia na KMZB nie zastępuje interwencyjnego wezwania patrolu policji.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY