Policjanci podsumowali majowy weekend

Tegoroczna majówka w powiecie starogardzkim przebiegała bardzo spokojnie.   Policjanci odnotowali mniej wypadków i kolizji drogowych. Zmalała także liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Mimo to mundurowi nie narzekali na brak pracy....
Tegoroczna majówka w powiecie starogardzkim przebiegała bardzo spokojnie.   Policjanci odnotowali mniej wypadków i kolizji drogowych. Zmalała także liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców. Mimo to mundurowi nie narzekali na brak pracy. Przez cały majowy weekend funkcjonariusze przeprowadzili ponad 70 różnego rodzaju interwencji oraz sprawdzali, czy osoby objęte kwarantanną przebywają  w miejscu jej odbywania.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim podsumowali statystyki z długiego majowego weekendu. W porównaniu do ubiegłego roku tegoroczna majówka w powiecie starogardzkim przebiegała bardzo spokojnie. Funkcjonariusze odnotowali tylko 4 kolizje i 1 wypadek drogowy. Mimo zwiększonej liczby patroli drogówki i kontroli drogowych, w czasie minionego weekendu na drogach powiatu starogardzkiego zatrzymano tylko jednego nietrzeźwego kierowcę.

Poza tym, w pierwszych dniach maja policjanci interweniowali ponad 70 razy na różnego rodzaju zgłoszenia. Głównie dotyczyły one interwencji w miejscach publicznych, spożywania alkoholu w miejscach zabronionych, awantur domowych oraz zakłócania spoczynku nocnego.

Podczas tegorocznej majówki, funkcjonariusze mieli również dodatkowe obowiązki. Dla naszego wspólnego dobra oraz w celu ograniczenia rozprzestrzeniania covid-19, mundurowi każdego dnia na terenie powiatu starogardzkiego kontrolowali blisko 700 osób objętych kwarantanną. W czasie codziennych patroli funkcjonariusze sprawdzali również, czy mieszkańcy Kociewia stosują się do przepisów dotyczących zakazu grupowania się, obowiązku zasłaniania nosa i ust, a także przemieszczania się osób. W tym zakresie nie stwierdzono żadnych rażących naruszeń.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY