Policjanci bliżej mieszkańców gminy osieczna

Od wczoraj mieszkańcy gminy Osieczna mają ułatwiony kontakt ze swoim dzielnicowym. Teraz policjant w każdy czwartek będzie dyżurował i przyjmował swoich interesantów w specjalnie przygotowanym do tego celu pokoju,...

Od wczoraj mieszkańcy gminy Osieczna mają ułatwiony kontakt ze swoim dzielnicowym. Teraz policjant w każdy czwartek będzie dyżurował i przyjmował swoich interesantów w specjalnie przygotowanym do tego celu pokoju, który znajduje się w budynku na zapleczu Urzędu Gminy w Osiecznej. Takie rozwiązanie stało się możliwe dzięki podpisaniu porozumienia pomiędzy Wójtem – Stanisławem Stosik, a Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku – insp. Robertem Sudenisem.

 

W czwartek 21 września br. w Urzędzie Gminy w Osiecznej odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia pokoju przyjmowania interesantów Posterunku Policji w Lubichowie, w której uczestniczył Wójt Gminy w Osiecznej – Stanisław Stosik, Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim – insp. Bogusław Ziemba, Kierownik Posterunku Policji w Lubichowie – st. asp. Grzegorz Burnicki oraz dzielnicowy tego rejonu st. asp. Daniel Horak.

Od teraz, w każdy czwartek w godzinach od 10:00 do 12:00 w przygotowanym do tego celu pomieszczeniu dyżurować będzie dzielnicowy lub zastępujący go policjant. Pokój przyjmowania interesantów mieści się na piętrze budynku usytuowanego na zapleczu Urzędu Gminy w Osiecznej. O jego powstanie zabiegał Wójt – Stanisław Stosik, który zawarł porozumienie z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku – insp. Robertem Sudenisem.

Do tej pory mieszkańcy Osiecznej i okolicznych miejscowości, aby osobiście spotkać się ze swoim dzielnicowym musieli niejednokrotnie pokonać odległość około 20 km do Posterunku Policji w Lubichowie. Teraz interesanci będą mogli spotkać się z policjantem przy okazji załatwiania spraw w urzędzie.

Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwi mieszkańcom gminy kontakt ze swoim dzielnicowym i sprawi, że będzie on bardziej dostępny dla mieszkańców swojego rejonu służbowego.

W trakcie spotkania policjanci przekazali wójtowi tablicę z napisem Policja, która zostanie umieszczona przed wejściem do budynku, gdzie dyżurować będą policjanci.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY