POLICJANCI APELUJĄ O OSTROŻNOŚĆ NA DROGACH

Tylko w tym roku na drogach powiatu starogardzkiego doszło do kilku tragicznych w skutkach wypadków drogowych, w których zginęło już 5 osób. Obecna aura sprawia, że warunki drogowe coraz...

Tylko w tym roku na drogach powiatu starogardzkiego doszło do kilku tragicznych w skutkach wypadków drogowych, w których zginęło już 5 osób. Obecna aura sprawia, że warunki drogowe coraz częściej nie sprzyjają kierowcom. W tej sytuacji nadmierna prędkość oraz brawura na drodze bardzo często może zakończyć się tragedią. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i zdrowy rozsądek.

Niskie temperatury, mokra nawierzchnia i coraz krótszy dzień to oznaka, że lato już dawno za nami. Wraz z końcem tej pory roku, czas na zmianę zachowań za kierownicą. Mokra nawierzchnia to dłuższa droga hamowania. Pamiętajmy, aby odpowiednio wcześniej zmienić opony na zimowe. Poprawimy w ten sposób własne bezpieczeństwo oraz unikniemy oczekiwania na wymianę opon w długich kolejkach, gdy spadnie pierwszy śnieg.  Nie zapominajmy również o tym, aby szyby naszych aut były czyste, a jego oświetlenie sprawne. Poprawi to naszą widoczność na drodze. Policjanci apelują do kierowców o rozwagę i odpowiedzialność za kierownicą.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym w dużej mierze zależy od samych kierowców, dlatego istotne jest, aby zwracać uwagę na ograniczenia prędkości oraz warunki panujące na drodze. Niezwykle ważna jest odpowiednia koncentracja i skupienie uwagi na prowadzeniu pojazdu. Unikajmy sytuacji, które mogą rozpraszać nas za kierownicą. Zwracajmy uwagę na zachowanie odpowiedniego odstępu od poprzedzających pojazdów, aby móc w porę zahamować w sytuacji zagrożenia.
Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, wsiadając za kierownicę na „podwójnym gazie” narażamy się na poważne konsekwencje karne, ale przede wszystkim stwarzamy realne zagrożenie dla życia i zdrowia własnego, współpasażerów i innych użytkowników dróg. Na drodze bądźmy uprzejmi i wyrozumiali dla innych kierowców. Nie każdy ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdów, dlatego dobrą praktyką jest pomoc przy włączaniu się do ruchu oraz jazda na tzw. „suwak” w przypadku zwężenia jezdni. Zwracajmy uwagę na rowerzystów i pieszych. W przypadku zderzenia z pojazdem niechronieni uczestnicy ruchu drogowego mają małe szanse na uniknięcie poważnych obrażeń w wypadku. Szczególną uwagę zwracajmy w obrębie przejść dla pieszych, przystanków komunikacji miejskiej, szkół i osiedli mieszkaniowych.
Od początku roku na drogach powiatu starogardzkiego w wypadkach drogowych zginęło już 5 osób. Trzeźwość, rozwaga i kulturalne zachowania w ruchu drogowym pozwolą nam uniknąć wielu nieprzyjemnych zdarzeń. Zawsze pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Nie zapominajmy o pieszych i rowerzystach. Kierując autem, szczególnie uważajmy w rejonie przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. W głównej mierze to od nas samych zależy, czy staniemy się kolejnym uczestnikiem wypadku lub kolizji drogowej.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY