Pierwsze urodziny Seniora+

Dzienny Dom Senior+ w Starogardzie Gdańskim działa od dwunastu miesięcy. 5 listopada minął dokładnie rok od pierwszych zajęć. Tego dnia ich uczestnicy razem z zaproszonymi gośćmi świętowali rocznicę.  ...
Dzienny Dom Senior+ w Starogardzie Gdańskim działa od dwunastu miesięcy. 5 listopada minął dokładnie rok od pierwszych zajęć. Tego dnia ich uczestnicy razem z zaproszonymi gośćmi świętowali rocznicę.

 

Nikt z nas nie chce być stary, bo starość oznacza choroby, smutek i samotność. Wcale nie musi tak być, czego dowodzą starogardzcy seniorzy. Wy, Drodzy Państwo, jesteście najlepszym dowodem na to, że wiek senioralny może być piękny. Dzięki Waszej energii, pogodzie ducha i chęciom widzimy, że osoby starsze mogą być aktywne, radosne, towarzyskie, pomocne i twórcze. Tak trzymać! – rozpoczynając obchody pierwszej rocznicy działalności Dziennego Domu Senior+ powiedziała Urszula Ossowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który prowadzi placówkę.

Żeby naszym seniorom chciało się chcieć, mamy dobrych motywatorów, którymi są pracownicy domu. Zarówno ci, których każdego dnia widzicie tutaj, na miejscu, ale też tacy, którzy w siedzibie MOPS-u przy al. Jana Pawła II 6 pracują nad zaopatrzeniem, rozliczeniami, pozyskiwaniem pieniędzy. Dzisiaj mamy wspaniałą okazję, żeby im podziękować – mówiła Urszula Ossowska.

 

 

Przyznam, że kiedy dwa lata temu przewodniczący Rady Seniorów Bogdan Adam przyszedł do mnie z pomysłem, żeby w Starogardzie powstał dzienny dom seniora, nie sądziłem, że tak szybko uda nam się zrealizować tę inwestycję. Dzisiaj bardzo się z tego cieszę, tym bardziej, że widzę jak bardzo takie miejsce było potrzebne. Wiem, że chętnie i regularnie się tu spotykacie, uczestniczycie w zajęciach, rozwijacie swoje talenty i pasje – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

 

Oprócz prezydenta Starogardu wśród zaproszonych gości znaleźli się też m.in. jego zastępca ds. społecznych Maciej Kalinowski, zastępca ds. techniczno-inwestycyjnych Tadeusz Błędzki, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Marzena Klein, dyrektor Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 3 „Miś Uszatek” Maria Ziemer, przewodniczący Rady Seniorów Bogdan Adam, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kociewskiej Mirosław Kalkowski.

Jak przystało na urodziny, nie zabrakło życzeń i prezentów od gości oraz pysznego tortu. O oprawę muzyczną zadbał Teatr Kuźnia Bracka. Radosław Ciecholewski przygrywał również seniorom, którzy także dali popis swoich umiejętności wokalnych. Zaprezentowali nawet piosenkę o Dziennym Domu Senior +, do którego sami napisali słowa.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY