Paulina Czepirska z medalem na International Karate Grand Prix Polish Open Bielsko Biała

Starogardzianka, Paulina Czepirska z Biofeed Shuto Karate Team zdobyła medal na International Karate Grand Prix Polish Open Bielsko Biała
W Niedzielę 13 października 2019 roku 14 reprezentantów starogardzkiej drużyny Biofeed Shuto Karate Team wzięło udział w XIII International Karate Grand Prix Polish Open Bielsko Biała. Jest to największy turniej karate w Europie, gdzie prawie 2000 zawodników z 32 państw, 210 klubów, przez 3 dni, od piątku do niedzieli zmagało się w zawodach w formule Karate Olimpijskiego WKF.

Drużyna Biofeed Shuto Karate Team po raz pierwszy stanęła do tak wymagającej rywalizacji. Paulina pierwszą swoją walkę przegrała z zawodniczką z Czech 0:3 (pierwszy przeciwnik okazał się bardzo mocny, Czeszka doszła do finału, co pozwoliło Paulinie na udział w repasażach, gdzie udało się jej wyeliminować wszystkie kandydatki do brązowego medalu). Drugą walkę wygrała z przeciwniczką z Malty 1:0. Trzecia walka okazała się szalenie emocjonująca, nasza zawodniczka w ostatniej sekundzie pojedynku przycisnęła Ukrainkę i tuż przed gongiem kończącym walkę zdobyła punkt, który dał jej awans do kolejnej rundy. Ostatecznie trzecia walka zakończyła się wynikiem 3:3, gdzie dzięki pierwszym zdobytym punktom udało się Paulinie wygrać ten trudny pojedynek. Kolejny pojedynek o brąz w „małym finale” zakończony wygraną Pauliny. Dzięki dobrze wykonanym założeniom taktycznym zawodniczka Biofeed Shuto Karate Team nie dała sobie odebrać upragnionego sukcesu. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:0.

Również, Małgorzata Spychalska, kolejna Starogardzianka, pokazała świetną formę sportową. W kategorii U10 Kumite Female +30 kg była bardzo blisko medalu. Pierwsza walka wygrana 3:0 z przeciwniczką z Łotwy. Druga walka wygrana 2:0 z przeciwniczką z Niemiec. Trzecia walka wygrana 4:0 z przeciwniczką ze Słowacji. Czwarta walka (półfinał) przegrana 1:7 z kolejną przeciwniczką ze Słowacji. Piąta walka – repasaż – mały finał, zakończony remisem 1:1 z przeciwniczką z Polski, która pierwsza zdobyła punkt, dzięki czemu wygrała pojedynek. Gosia ostatecznie tuż za podium, na 5 miejscu.

Pozostali zawodnicy Klubu SHUTO Starogard Gdański:

Maciej Dąbek w kat. U10 kumite male minus40 kg

Maja Walendziak w kat. U10 kumite female plus 30

Mikołaj Segar w kat. U10 kumite male -40 kg

Marcelina Sabiniarz kat. U14 kumite female -50 kg

Krystian Krajnik kat. U14 kumite male +50 kg

Łukasz Smukalski kat. U14 kumite male +50 kg

Kajetan Segar kat. U14 kumite male -45kg

Julia Wartalska kat. U14 kumite female -40kg

Paweł Osowski kat. U14 kumite male -40kg

Mateusz Rogiński kat. U14 kumite male -50kg

Joanna Jankowska kat. U12 kumite female +40 kg

Wiktor Zgirski kat. U12 kumite male -40kg musieli w eliminacjach uznać wyższość swoich przeciwników.

Tadeusz Kuzioła – trener.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY