Oświadczenie Prezydenta

Władze miasta wspólnie z Przewozy Regionalne Sp. z o. o. ustaliły, że kasa biletowa na dworcu będzie czynna od środy tj. 17.10.2018 r.

Za otwarcie kasy biletowej na dworcu odpowiedzialne są Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Wspólnie z władzami miasta ustaliły, że od środy 17 października podróżni będą mogli korzystać zarówno z kasy, jaki i pomieszczeń dworca. 

Poniżej oświadczenie Prezydenta Miasta Starogard Gdański Janusza Stankowiaka:

Szanowni Mieszkańcy Starogardu Gdańskiego!

W odpowiedzi na Państwa liczne pytania, informuję, że kasa biletowa na dworcu będzie czynna od środy 17 października. Władze miasta nie miały wpływu na termin jej otwarcia, za które odpowiedzialne są Przewozy Regionalne Sp. z o.o.

Wszystkie prace remontowe zarówno na Rynku, jak i na Alei Wojska Polskiego oraz dworcu PKP polegały na przebudowie istniejących przestrzeni i obiektów miejskich. Niczego nowego w tym miejscu nie zbudowaliśmy, zatem pozwolenie na użytkowanie, wydawane przez Inspektora Nadzoru Budowlanego, nie było wymagane. Prace remontowe od początku prowadzone były z ograniczonym, ale jednak dostępem dla pieszych i zmotoryzowanych. Wykonawcy zgłosili gotowość do odbioru wykonanych zadań w terminie, który wynikał z umowy i potwierdzili to odpowiednimi wpisami w dziennikach budów. Stąd z kilku miesięcznym wyprzedzeniem przygotowano otwarcia nowo wyremontowanych przestrzeni i dworca w celu ponownego udostępniania ich dla mieszkańców.

W tej chwili na dworcu i Alei Wojska Polskiego trwają odbiory, usuwanie stwierdzonych usterek oraz uzupełnianie o elementy małej architektury.

Otwarcia odbyły się zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Janusz Stankowiak
Prezydent Miasta Starogard Gdański

Kliknij aby przeczytać oświadczenie Prezydenta Starogardu Gdańskiego Janusza Stankowiaka

Kategorie
Wiadomości
2 komentarze
 • Starogardzianin
  19 października 2018 at 09:31
  Dodaj komentarz

  Spokojnie panie prezydencie,Kundle szczekają, a karawana jedzie dalej 🙂 Tak jak Starogard zmienił się za Pana kadencji-nie zmienił się jeszcze nigdy. Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

 • Jota
  18 października 2018 at 08:11
  Dodaj komentarz

  Szkoda że w tej wielkiej inwestycji nikt nie pomyślał o osobach niepełnosprawnych oraz rodzicach z dziećmi. Żeby dostac się na peron trzeba iść przejściem podziemnym, co jest niezmiernie trudne dla kobiety z wózkiem a osoba o ograniczonej ruchomości raczej nie ma szans by się tam dostać. Brawo władze za dbanie jedynie o to co wizualne a zapominanie o tym co ważniejsze

 • Dodaj komentarz

  *

  *

  POWIĄZANY