Odprawa roczna starogardzkich policjantów

W Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyła się odprawa roczna, w której trakcie mundurowi podsumowali swoje ubiegłoroczne działania. Ze względu na obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa...

W Komendzie Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim odbyła się odprawa roczna, w której trakcie mundurowi podsumowali swoje ubiegłoroczne działania. Ze względu na obostrzenia związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa w spotkaniu uczestniczyła tylko ścisła kadra kierownicza miejscowej jednostki. W trakcie spotkania omówiono osiągnięte mierniki oraz wyznaczono priorytetowe obszary pracy w bieżącym roku.

W piątek 5 marca w starogardzkiej komendzie odbyła się roczna odprawa służbowa, której przewodniczył insp. Bogusław Ziemba Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim. Z uwagi na szczególne warunki obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa, w pomorskim garnizonie policji obowiązują restrykcje związane z bezpośrednimi kontaktami służbowymi. Dlatego w tegorocznej odprawie uczestniczyła tylko ścisła kadra kierownicza jednostki.

W zeszłym roku na terenie powiatu starogardzkiego wszczęto ogółem 2554 postępowań, to o 546 mniej niż w roku 2019. Dzięki zaangażowaniu wszystkich mundurowych zmalała liczba przestępstw kryminalnych, a ich wykrywalność wzrosła o 1,26% i ukształtowała się na poziomie 73,18%. W roku ubiegłym policjanci zatrzymali 47 osób, które były ścigane listami gończymi. Mundurowi przejęli blisko 25 kilogramów środków odurzających, w tym amfetaminę, marihuanę, haszysz oraz tabletki extazy. Mundurowi zlikwidowali również 3 dziuple, w których przestępcy ukrywali oraz rozkręcali skradzione auta.

Na przestrzeni minionego roku tylko funkcjonariusze ze starogardzkiej drogówki wyeliminowali z ruchu 112 osób, które zdecydowały się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu. Policjanci z tego samego wydziału w zeszłym roku przebadali 17452 kierowców na zawartość alkoholu, co daje średnio 1 kontrolę trzeźwości co pół godziny. Ponadto mundurowi zatrzymali fakultatywnie za rażące łamanie przepisów Ustawy prawa o ruchu drogowym 16 praw jazdy, a za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym – 103 dokumenty uprawniających do kierowania pojazdami. W 2020 roku było bezpieczniej na drogach w powiecie starogardzkim. Zmalała łączna liczba wszystkich zdarzeń drogowych. Mniej było kolizji i wypadków, a liczba ofiar zmalała z 14 w 2019 do 9 w roku 2020.

Insp. Bogusław Ziemba, w podsumowaniu odprawy złożył podziękowania za zaangażowanie i sumienne wykonywanie swoich obowiązków policjantom i pracownikom cywilnym wszystkich komórek organizacyjnych komendy.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY