ODPOWIEDZĄ ZA OKRADANIE ALTANEK

Policjanci zatrzymali 2 mieszkańców Starogardu Gdańskiego, którzy trudnili się okradaniem altan ogrodowych. Dodatkowo okazało się, że 33-latek był poszukiwany listem gończym, a jego 28-letni wspólnik jest podejrzewany o przywłaszczenie...

Policjanci zatrzymali 2 mieszkańców Starogardu Gdańskiego, którzy trudnili się okradaniem altan ogrodowych. Dodatkowo okazało się, że 33-latek był poszukiwany listem gończym, a jego 28-letni wspólnik jest podejrzewany o przywłaszczenie auta. Policjanci odzyskali część ze skradzionych przedmiotów, a zatrzymani mieszkańcy Kociewia usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni ze starogardzkiej komendy zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 28 i 33 lat, którzy od pewnego czasu zajmowali się okradaniem altan ogrodowych. Pracujący nad tą sprawą funkcjonariusze, w ramach analizy dotychczasowych zgłoszeń oraz pracy operacyjnej wytypowali sprawców tych przestępstw.
Policjanci zatrzymali i doprowadzili do swojej jednostki dwóch mieszkańców Kociewia, którzy jak wynikało z ustaleń śledczych, mogli mieć związek z włamaniami. Jeden z zatrzymanych był poszukiwany listem gończym w celu osadzenia w zakładzie karnym, natomiast drugi był podejrzewany o przywłaszczenie samochodu.
W ramach realizowanych w tej sprawie czynności, śledczy ustalili, że sprawcy wstawiali swoje łupy do lombardu. Podczas prowadzonych przeszukań mundurowi odzyskali część ze skradzionych przedmiotów. W miejscu zamieszkania starszego z podejrzanych kryminalni znaleźli również folię aluminiową z białym proszkiem. Badanie testerem wykazało, że była to amfetamina.
Już teraz wiadomo, że wstępna wartość strat powstała w wyniku odnotowanych włamań wynosi nie mniej niż kilka tysięcy złotych. Sprawa jest rozwojowa, śledczy weryfikują teraz dokładnie wcześniejsze zgłoszenia.  Na chwilę obecną podejrzani usłyszeli już pierwsze zarzuty, a wszystko wskazuje na to, że w najbliższym czasie przedstawią kolejne.
Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY