OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W STAROGARDZKIEJ KOMENDZIE

POLICJANCI, KTÓRZY NA CO DZIEŃ DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO, ZATRZYMUJĄ PRZESTĘPCÓW I UCZĄ NAJMŁODSZYCH JAK ŻYĆ  BEZPIECZNIE, OBCHODZILI SWOJE DOROCZNE ŚWIĘTO. MUNDUROWI OTRZYMALI ODZNACZENIA I AKTY MIANOWANIA NA WYŻSZE STOPNIE....

POLICJANCI, KTÓRZY NA CO DZIEŃ DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO, ZATRZYMUJĄ PRZESTĘPCÓW I UCZĄ NAJMŁODSZYCH JAK ŻYĆ  BEZPIECZNIE, OBCHODZILI SWOJE DOROCZNE ŚWIĘTO. MUNDUROWI OTRZYMALI ODZNACZENIA I AKTY MIANOWANIA NA WYŻSZE STOPNIE. W UROCZYSTEJ AKADEMII OBOK POLICJANTÓW UCZESTNICZYLI TAKŻE PRZEDSTAWICIELE ADMINISTRACJI SAMORZĄDOWEJ I WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI, A TAKŻE ZAPRZYJAŹNIONE SŁUŻBY MUNDUROWE. W PONIEDZIAŁEK 24 LIPCA BR. W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W STAROGARDZIE GDAŃSKIM ODBYŁY SIĘ UROCZYSTOŚCI ZWIĄZANE Z OBCHODAMI ŚWIĘTA POLICJI.

Obchody tego jubileuszu były okazją do mianowania, odznaczenia i wyróżnienia funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców oraz gości powiatu starogardzkiego. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnią służbę odznaczone srebrnym medalem zostały trzy osoby. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji dla zasłużonych policjantów, wręczone zostały- Złota Odznaka oraz dwie Brązowe Odznaki. Na wyższe stopnie policyjne awansowało 54 funkcjonariuszy starogardzkiej komendy. Ponadto Decyzją Ministra MSWiA oznaczony Brązowym medalem za zasługi dla Policji został Wójt Gminy Starogard Gdański. Akty mianowania wręczał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku -insp. Krzysztof Kozelan oraz Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim.

W czasie swojego wystąpienia Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim skierował słowa podziękowania do funkcjonariuszy oraz pracowników policji, przedstawicieli związków zawodowych, samorządów terytorialnych i wymiaru sprawiedliwości, a także służb, które na co dzień wspierają działania funkcjonariuszy starogardzkiej komendy.

Gratulacje i podziękowania dla funkcjonariuszy i pracowników Policji złożył także I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Od godz. 12:00 budynek miejscowej komendy był otwarty dla osób, które chciały bliżej przyjrzeć się codziennej pracy mundurowych. Policjanci prezentowali sprzęt i wyposażenie wykorzystywane w codziennej służbie. Z możliwości tej, skorzystało wielu mieszkańców powiatu. W tym dniu komendę odwiedzali nie tylko rodzice z dziećmi, ale również seniorzy oraz zorganizowane grupy.

Najmłodsi goście odważnie zadawali pytania oraz z wielką uwagą przysłuchiwali się wypowiedziom policjanta, który opowiadał o codziennej pracy mundurowych.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY