Nietrzeźwy kierowca dachował audi

Policjanci ze Skórcza interweniowali wobec kierowcy, który dzisiejszej nocy stracił panowanie nad pojazdem i dachował audi. Jak się okazało, 25-latek nie posiadał uprawnień do kierowania oraz był nietrzeźwy. Funkcjonariusze...

Policjanci ze Skórcza interweniowali wobec kierowcy, który dzisiejszej nocy stracił panowanie nad pojazdem i dachował audi. Jak się okazało, 25-latek nie posiadał uprawnień do kierowania oraz był nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny od rozbitego auta.

Niebawem mieszkaniec Kociewia stanie przed sądem, gdzie odpowie za popełnione przestępstwo drogowe. Za jazdę w stanie nietrzeźwym ustawodawca przewiduje karę do 2 lat więzienia.
Dzisiejszej nocy kilka minut przed godz. 2.00 policjanci z Posterunku Policji w Skórczu otrzymali zgłoszenie o dachowaniu samochodu marki Audi. Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 222 w pobliżu miejscowości Pączewo.

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierujący tym autem 25-latek, jadąc w kierunku miejscowości Bobowo, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi do rowu i dachował. Podczas rozmowy z kierowcą, mundurowi wyczuli wyraźny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2 promile.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od rozbitego pojazdu. Samochód, którym kierował mężczyzna, został odholowany na parking strzeżony, a ranny kierowca trafił do szpitala.

W najbliższym czasie mężczyzna odpowie za kierowanie autem bez uprawnień oraz jazdę w stanie nietrzeźwości. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.

Jak widać pomimo apeli, akcji i organizowanych przez policjantów programów prewencyjnych są jeszcze kierowcy, którzy po alkoholu siadają za kierownicą i nie pamiętają o tym, że nawet niewielka jego ilość w znacznym stopniu ogranicza ich koncentrację i refleks. Taka bezmyślność to obraz skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy. Policjanci apelują, aby nigdy nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu! Pijani kierowcy stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol znacznie obniża koncentrację oraz zaburza zdolność oceny sytuacji.

Funkcjonariusze kierują również swój apel do osób, które są świadkami spożywania alkoholu. W sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą, która wsiada za kierownicę pojazdu, powinniśmy podjąć działania zmierzające do tego, aby nie dopuścić takiej osoby do kierowania! Gdy uniemożliwienie kierującemu dalszej jazdy jest niewykonalne, powinniśmy niezwłocznie zawiadomić Policję.

Pamiętajmy, że ten jeden telefon może uratować czyjeś życie! Zadbajmy o to, aby nie dopuścić do tragedii.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY