Nieletni zatrzymani za zniszczenie wiaty przystankowej

Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wczoraj zatrzymali dwóch nieletnich, którzy przy ulicy Pomorskiej dokonali zniszczenia wiaty przystankowej. Nieletni posługując się metalową rurką, wybili szyby w wiacie. Sprawa dotycząca nieletnich w...
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego wczoraj zatrzymali dwóch nieletnich, którzy przy ulicy Pomorskiej dokonali zniszczenia wiaty przystankowej. Nieletni posługując się metalową rurką, wybili szyby w wiacie. Sprawa dotycząca nieletnich w najbliższych dniach zostanie przekazana do sądu rodzinnego.

 3 stycznia po godzinie 23 dyżurny starogardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu wiaty przystankowej przy ulicy Pomorskiej. Funkcjonariusze  natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie w pobliżu miejsca zdarzenia zauważyli dwóch młodych mężczyzn ubranych w kominiarki, którzy byli prawdopodobnymi sprawcami tego czynu. Nieletni na widok policyjnego radiowozu zaczęli uciekać, jednak po krótkim pościgu zostali zatrzymani przez policjantów.

Okazało się, że są to 15 i 16-letni mieszańcy Starogardu. Policjanci u jednego z nieletnich zabezpieczyli metalową rurkę, którą nieletni posłużyli się do wybicia szyb w wiacie przystankowej.  W najbliższym czasie materiały dotyczące postępowania nieletnich zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który zadecyduję o losie 15 i 16 latka.

W ostatnim czasie na terenie powiatu starogardzkiego doszło do kilku zdarzeń związanych z wybiciem szyb w wiatach  przystankowych, w związku z tym starogardzcy policjanci prowadzili w godzinach wieczorowo nocnych wzmożone patrole ukierunkowane na zatrzymanie sprawców. W chwili obecnej sprawdzamy czy zatrzymani nieletni sprawcy, dokonali również innych dewastacji wiat przystankowych.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY