Nie miał uprawnień i spowodował wypadek drogowy

Trzy ranne osoby i 3 rozbite auta, to skutek wypadku drogowego jaki wydarzył się w czasie minionego weekendu w Janowie na drodze wojewódzkiej 222. Kierujący land roverem 22-latek zderzył...

Trzy ranne osoby i 3 rozbite auta, to skutek wypadku drogowego jaki wydarzył się w czasie minionego weekendu w Janowie na drodze wojewódzkiej 222. Kierujący land roverem 22-latek zderzył się z dwoma jadącymi w przeciwnym kierunku autami. Sprawca nie posiadał uprawnień do kierowania, a w samochodzie zamontowane były ukradzione tablice rejestracyjne. Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

W sobotę 14 sierpnia br. kilka minut przed godz. 21 starogardzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Janowo na drodze wojewódzkiej nr 222. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce tego zdarzenia funkcjonariuszy drogówki oraz technika kryminalistyki.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi, do wypadku doszło, gdy 22-letni kierowca land rovera z nieustalonej przyczyny zjechał na pas służący do ruchu w przeciwnym kierunku, gdzie zderzył się z osobową hondą i oplem zafirą.

W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafił kierowca land rovera i opla oraz pasażerka hondy. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami były trzeźwe. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od rozbitych aut. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że sprawca tego zdarzenia nie posiadał uprawnień do kierowania, a samochód, którym się poruszał, miał założone skradzione tablice rejestracyjne. Mundurowi sporządzili oględziny miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych samochodów. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które mogą okazać się pomocne w ustaleniu dokładnych okoliczności tego wypadku. Obecnie mundurowi wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują, aby nie wsiadać za kierownicę pojazdu, jeśli nie posiadamy wymaganych kategorii prawa jazdy. Zawsze bądźmy czujni i ostrożni podczas kierowania pojazdem. Pamiętajmy również o tym, aby nigdy nie siadać za kierownicę, gdy wcześniej spożywaliśmy alkohol. Zanim ruszymy w dłuższą trasę, zadbajmy oto, aby odpowiednio przygotować swoje auto. Sprawdźmy stan oraz ciśnienie w oponach, oświetlenie pojazdu oraz poziom płynów eksploatacyjnych, w tym płynu służącego do spryskiwania szyb. Zawsze bądźmy wypoczęci, bo od tego zależy nasza sprawność i skuteczność podejmowanych za kierownicą decyzji.

Kategorie
RegionWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY