Nauczycielki z awansem

Magdalena Stolarz, Bożena Durczak, Iwona Ellert– Graban i Natalia Górska– Ameen dołączyły do grona nauczycieli mianowanych. Odebrały z rąk Prezydenta Miasta Starogard Gdański akty nadania stopnia zawodowego. Awans zawodowy...
Magdalena Stolarz, Bożena Durczak, Iwona Ellert– Graban i Natalia Górska– Ameen dołączyły do grona nauczycieli mianowanych. Odebrały z rąk Prezydenta Miasta Starogard Gdański akty nadania stopnia zawodowego.

Awans zawodowy Magdaleny Stolarz, Bożeny Durczak Iwony Ellert– Graban i Natalii Górskiej– Ameen poprzedził staż w wymiarze 2 lat i 9 miesięcy, egzamin oraz ślubowanie. Tuż przed wręczeniem aktów nominacji panie zapewniły, że będą rzetelnie pełnić powinność nauczyciela, wychowawcy i opiekuna. Będą rozwijać osobowość uczniów oraz własną, a także kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych i poszanowania Konstytucji RP.

Magdalena Stolarz od 6 lat jest przedszkolanką w Miejskim Przedszkolu Publicznym Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Skończyła pedagogikę wczesnoszkolną z wychowaniem przedszkolnym na Wyższej Szkole Społeczno – Ekonomicznej w Gdańsku. Uwielbia pracę z dziećmi i nie wyobraża sobie innej. – Dzieci są otwarte, szczere i beztroskie – ich radość i zadowolone to największa nagroda dla mnie jako ich wychowawcy i nauczyciela – powiedziała nominowana.

Z kolei Bożena Durczak skończyła studia pedagogiczne w Szczecinie. Tam też rozpoczęła swoją karierę zawodową, ale wróciła do Starogardu. Od 7 lat opiekuje się przedszkolakami z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 8. – Od początku pracuje z najmłodszymi grupami dzieci. To nie jest prosty zawód, często wymaga poświęcenia, mocnego zaangażowania, ale jak się patrzy na efekty, to każdy trud jest ich wart – powiedziała Bożena Durczak. Swoją pasję do nauki języków obcych wykorzystuje również w pracy, ucząc maluchy języka angielskiego.

Iwona Ellert – Graban i Natalia Górska– Amen uczą w Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 klasy I-III. Obie panie pracują w zawodzie 6 lat. Najbardziej cenią sobie kontakt z dziećmi i możliwość uczenia ich nowych rzeczy, a najwięcej satysfakcji sprawia im dziecięcy uśmiech. Pani Iwona marzyła o zostaniu nauczycielką od najmłodszych lat, a dla Pani Natalii praca z dziećmi jest największą życiową pasją. Obie panie skończyły studia na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna.

Prezydent miasta wręczył nominowanym akty nadania stopnia zawodowego, pogratulował i podziękował za wysiłek, który co dzień wkładają w pracę z uczniami i przedszkolakami. – Wiem, że uzyskanie awansu zawodowego wymagało od Was dużego poświęcenia, ale z tego co słyszałem poradziłyście sobie doskonale. Serdecznie gratuluję – powiedział Janusz Starogardu.

Prezydent złożył też życzenia i gratulacje dyrektor MPP nr 8 „Bajeczka” Zofii Czerwińskiej, która świętowała jubileusz 30-lecia pracy zawodowej.

Wszystkie nominowane nauczycielki już za rok będą mogły starać się o kolejny stopień awansu zawodowego – nauczyciela dyplomowanego.

Kategorie
Wiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY

 • Agresja ZSRR na Polskę. Minęło 80 lat

  17 września 2019 roku minęło 80 lat od najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. Na cmentarzu przy ul. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich starogardzianie, delegacje oraz poczty sztandarowe upamiętnili rocznicę agresji...
 • 400 tysięcy złotych na nową karetkę dla Kalisk

  Do końca roku Kociewskie Centrum Zdrowia w Starogardzie Gdańskim kupi nowoczesną karetkę, która docelowo stacjonować będzie w Kaliskach jako zespół ratownictwa medycznego. Dziś została podpisana umowa z Ministerstwem Zdrowia...
 • Aktualne oferty pracy w PUP

  Powiatowy Urząd Pracy w Starogardzie Gdańskim przesyła oferty pracy znajdujące się w ewidencji tut. Urzędu wg stanu na dzień 17.09.2019 r.   Oferty pracy zgłoszone do Powiatowego Urzędu Pracy...
 • Zielone płuca Starogardu

  W sobotę 14 września Dzień Działkowca obchodzili ogrodnicy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych  ,,Centra – Elektron”.  Muzyka, pieczenie kiełbasek przy ognisku i świetna zabawa towarzyszyła ogrodnikom do późnych godzin wieczornych. ...