Nasi w Igrzyskach Europejskich

Nie tak dawno zakończyły się Igrzyska Europejskie, których organizatorami był Kraków. Spośród sportowców z całej Europy mieliśmy również swoich reprezentantów, a byli nimi kickbokserka Anna Knobel oraz Maciej Megier,...

Nie tak dawno zakończyły się Igrzyska Europejskie, których organizatorami był Kraków. Spośród sportowców z całej Europy mieliśmy również swoich reprezentantów, a byli nimi kickbokserka Anna Knobel oraz Maciej Megier, który rywalizował z biegu na 3000 metrów z przeszkodami.

Anna Knobel to czołowa kickbokserka naszego kraju, stąd też udział w Igrzyskach Europejskich nie był zbyt dużym zaskoczeniem, aczkolwiek było to bardzo nobilitujące dla starogardzianki, która powoli kończy swoją karierę zawodniczą.

– Nie pierwszy raz zakładam dres reprezentacji Polski, ale mieć możliwość założenia go podczas tak prestiżowej imprezy, jaką są Igrzyska Europejskie to olbrzymia duma i zaszczyt – mówiła przed rywalizacją Anna Knobel.

W ćwierćfinale rywalką naszej reprezentantki w kategorii do 50 kg w formule light contact była Bułgarka Kristina Nikolova. Niestety rywalka z Bałkanów wygrała ten pojedynek i to ona awansowała do strefy medalowej.

Z dobrej strony pokazał się Maciej Megier, który rywalizował w biegu na 3000m z przeszkodami. Zawodnik trenujący obecnie w AZS AWFiS Gdańsk na finiszu wyprzedził Francuza wbiegając na metę z dwunastym z czasem. Tym samym dał punkty reprezentacji, której start w Igrzyskach Europejskich był też Drużynowymi Mistrzostwami Europy w lekkoatletyce.

Kategorie
SportWiadomości
Komentarze

Dodaj komentarz

*

*

POWIĄZANY